Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Нітрон

Сировиною для виготовлення нітрону є акрілонітрил, який синтезують з пропилену та аміаку, або з ацетилену та синильної кислоти. Формування ведеться з розчину полімеру. Комплексні нитки формують сухим способом, штапельні волокна - мокрим, кількість отворів філь'єр при формуванні штапелю - від 3000 до 12000. Швидкість формування - 3-6 м/сек. Осаджувальна ванна містить водний розчин діметилформальдегіду. Для надання волокнам пластичності їх витягують на 400-1200% при температурі 100-150°С, завдяки чому вони стають більш міцними та еластичними. Потім волокна термофіксують для підвищення теплостійкості та зниження усадки.

Будова волокна у поздовжньому вигляді - гладенька блискуча трубочка, у поперечному розрізі має форму квасолі або гантелі.

Властивості волокна

I. Механічні: середня міцність (32-39 сН/текс), у вологому стані міцність знижується на 5%; високі видовження та пружність; низька стійкість до стирання. Подібно лавсану має здібність добре зберігати фіксовані складки; вироби з нітрону мають високу формостійкість.

II. Фізичні: низькі: гігроскопічність (до 1,5%) та набухливість (об'єм збільшується лише на 4-6%); висока теплостійкість (160-170°С), найбільш висока світлостійкість, волокно стійке навіть до ядерних випромінювань. При тривалому нагріванні (на протязі 60 годин) при температурі 200°С волокно чорніє та надбає особливо високої теплостійкості. Таке волокно, яке називають "чорний нітрон", витримує нагрівання до температури 600-800°С, не руйнується та зберігає міцність та еластичність; використовується для виготовлення спецодягу.

III. Хімічні: низька хемостійкість, але волокно стійке до дії більшості органічних розчинників та слабких розчинів лугів та кислот.

Характер горіння. Горить дуже інтенсивно, зі спалахами, кіпоттю, іскрами, після виведення з полум'я горіння поступово припиняється, на кінці нитки залишається м'який темний наплив.

Використання. Штапельні волокна у чистому виді використовують для виготовлення високооб'ємної пряжі, вовняноподібних тканин та трикотажу, штучного хутра, ковдр, килимів, гардинних виробів; в суміші з вовною - для виготовлення тканин для пальт, суконь, костюмів, трикотажних полотен та штучних виробів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.