Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Властивості волокна

I. Механічні: низька міцність (7-12 сН/текс), у вологому стані міцність зменшується на 5%; висока стійкість до стирання; найбільш високі: видовження (500-800%), пружність (практично 100%) та еластичність.

II. Фізичні: низькі: гігроскопічність (0,8%), набухливість, теплостійкість (до 80°С), світлостійкість.

III. Хімічні. висока хемостійкість.

Головні достоїнства спандексу: легкість, м'якість, білий колір, висока стійкість до дії вологи, цвілі, поту, добра фарбуємість, незмінність якостей при намочуванні, високі розтяжність та еластичність (подібно гумі).

Волокна спандексу переробляють у вироби як у чистому виді, так і пряденими бавовною, штучними та синтетичними волокнами. Розтяжність прядених ниток спандексу знижується до 180-200%.

Характер горіння: горить слабо, жовтим полум'ям, виділяє чорну кіпоть, на кінці нитки залишається чорна тверда кулька.

Використовують спандекс для виготовлення еластичних виробів та полотен. З волокнами спандексу виробляють еластичні трикотажні полотна, тканини для жіночих корсетних виробів, спортивного та пляжного одягу, панчішно-шкарпеткові вироби, еластичні тасьми, стрічки, мереживо.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити