Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Синтетичні волокна

Властивості волокна

І. Механічні: високі: міцність - 30-40 сН/текс (у вологому стані зменшується на 10-20%); стійкість до стирання; видовження (на 15-30% у сухому стані); пілінгуємість; низька пружність.

II. Фізичні: підвищена гігроскопічність (5-7%), висока набухливість (об'єм збільшується на 25%), високі: світлостійкість та теплостійкість (180-190°С). Волокно має низьку інерцію до забруднення, у вологому стані збільшує розтяжність, а після висушування - усаджується.

III. Хімічні: низька хемостійкість.

Характер горіння: при піднесенні до полум'я дає теплову усадку, потім починає горіти жовтим полум'ям, після горіння на кінці нитки залишається твердий наплив світло-бурого кольору.

Використовують волокно у чистому виді та в суміші з різними волокнами для виготовлення білизняних, платтєвих, костюмних тканин, швейних ниток, трикотажних та технічних виробів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.