Матеріалознавство швейного виробництва

ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

ТКАЦТВО

Види ткацьких верстатів

Існують автоматичні та механічні ткацькі верстати, човникові та безчовникові.

При роботі механічного верстату при закінченні нитки в шпулі човника верстат зупиняється, заміна шпулі виконується ткалею вручну.

На автоматичних верстатах заміна шпулі здійснюється автоматично без зупинення верстату.

Безчовникові верстати відносяться до машин періодичної дії, вони мають значно більшу продуктивність, ніж човникові, працюють практично безшумно і поділяються на: пневматичні, гідравлічні, рапірні та пневморапірні. Прокладання ниток утоку виконується за допомогою струмку повітря, води, тонких металевих прутків - рапір.

Верстати з мікрочовниками - малогабаритними прокладчиками.

Жакардові машини для виробництва тканин з візерунками великих та складних рапортів.

Багаточовникові верстати для виробництва тканин з різними за кольором, товщиною та ступенем скручування утками.

Ворсові верстати для виробництва тканин з розрізним ворсом на поверхні.

Верстати безперервної дії забезпечують безперервність процесу формування тканини: операції утворення ткацького зіву, прокладання ниток утоку та їх прибивання до краю тканини, що виробляється, здійснюються одночасно.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.