Матеріалознавство швейного виробництва

ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

ОЗДОБЛЕННЯ ТКАНИН

Дефекти фарбування та друкування

Дефекти при фарбуванні тканин виникають внаслідок порушень технології фарбування, зіпсування обладнання, а також внаслідок недостатньої підготовки тканин до фарбування. Це такі дефекти, як:

1. Плями виникають при біленні тканин (це вапняні, залізні та масляні плями); при фарбуванні вони різко виявляються. Крім того, плями можуть виникати з-за накопичення бруду на валах фарбувальних апаратів та при попаданні крапель води під час запарювання.

2. Різновідтінковість - це неоднакова інтенсивність фарбування по ширині або по довжині тканини внаслідок неоднакового притиснення валів або при нерівномірній подачі фарби до валу.

3. Смугастість - це поздовжні або поперечні смуги різної інтенсивності фарбування, які виникають при використанні неоднорідної сировини, а також при нерівномірному натягу ниток в процесі скручування та підготовки до ткацтва.

4. Непрофарбування - це погано або зовсім непофарбовані ділянки пряжі в місцях переплетення, а також у середині пряжі. Це виникає внаслідок неякісної підготовки тканини до фарбування та порушень його технології.

5. Засіки - це вузькі світлі або темні смуги, які виникають, коли на тканині утворюються складки.

6. Фарбувальне зупинення - це ділянка тканини у вигляді широкої темної поперечної смуги, яка утворюється при зупиненні фарбувального апарату.

Дефекти при друкуванні тканин виникають при зіпсуванні валів або раклі, від забрудненості або підвищеної густоти фарби, внаслідок поганої підготовки тканини до друкування. Це такі дефекти, як:

1. Забивання валу виникає при зіпсуванні валу; на тканині утворюється повторення пофарбованих ділянок.

2.Штриф - одиночна або подвійна тонка хвиляста лінія, яка утворюється при пошкодженні раклі.

3.Щиголь - пляма, яка розділена білою смугою, виникає при попаданні у раклю піщинки, яка піднімає раклю, і з-під неї проходить фарба.

4.Растраф - незбігання окремих елементів малюнку при неточному налагодженні валів.

5.Затаск - вузька нерівно пофарбована смужка, яка розділена білою ділянкою. Виникає при попаданні у раклю пуху.

6.Засіка - смуга без малюнку, яка утворюється при наявності складок на тканині.

7.Перекіс малюнку виникає внаслідок поганої підготовки тканини, тобто при наявності перекосу ниток утоку.

8.Належки - слабкі відтиски малюнку, утворюються при зіткненні не висушених ділянок тканин.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити