Матеріалознавство швейного виробництва

СКЛАД, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

СКЛАД ТКАНИН Класифікація тканин за волокнистим складом

1. За складом всі тканини поділяються на 4 класи:

- однорідні;

- неоднорідні;

- змішані;

- змішано-неоднорідні.

Однорідні тканини - це тканини, які вироблені з волокон одного виду:

- бавовняні: ситець, бязь, сатин, полотно та інші;

- лляні: полотна, рогожки та інші;

- вовняні: сукна, драпи, трико та інші;

- шовкові: крепдешини, креп-шифони;

- віскозні: креп-сатини, полотна і так далі.

Такі тканини називають з приставкою чисто-: чистововняні, чистолляні, чистобавовняні і т. д.

Неоднорідні тканини складаються з ниток основи і утоку різного волокнистого складу. Наприклад, саржа підкладкова має в основі - віскозну нитку, а в утоку - бавовняну пряжу; полотно напівлляне: в основі бавовняну пряжу, в утоку - лляну і т.д.

Змішані тканини виробляють зі змішаної пряжі однакового складу і в основі, і в утоку. До змішаних тканин відносяться також тканини, які вироблені зі скручених неоднорідних ниток (наприклад, москрепу: Мкр: Кр Віс +НАц).

Змішано-неоднорідні тканини - це тканини, у яких в одній системі (наприклад, в основі) - однорідна пряжа або нитка, а в іншій (в утоку) - змішана пряжа або скручена неоднорідна нитка.

Тканини 2, 3 та 4 класів називають з приставкою напів- по назві найбільш цінного волокнистого компоненту: напіввовняні,

напівшовкові і т.д. Виключенням є тканини, які виготовлені з бавовняної основи ту утоку з штучних ниток. Такі тканини називають напівбавовняними. Вовняні тканини, які містять не більше 10% хімічних волокон, введених у вигляді просновок, іскри для поліпшення зовнішнього виду, відносять до чистововняних.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.