Матеріалознавство швейного виробництва

СКЛАД, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

БУДОВА ТКАНИН

Великовізерункові (жакардові) переплетення.

Жакардові переплетення утворюють на поверхні тканини візерунки з різноманітних орнаментів, фігури яких створюються комбінаціями різних інших видів переплетень. Тканини жакардових переплетень виробляють за допомогою спеціальних жакардових ткацьких верстатів. Кількість основних та уточних ниток, які можуть переплітатися між собою по-різному, може досягати декількох сотень.

Рапорт може повторюватись по ширині тканини декілька разів, а може займати всю ширину тканини.

1. Прості жакардові переплетення утворюються з однієї системи ниток основи та однієї системи ниток утоку завдяки сполученню простих, похідних та різних комбінованих переплетень. Такі переплетення використовують для виготовлення деяких шовкових, бавовняних та вовняних тканин для суконь: сатин жакардовий, зефір жакардовий, крепдешин жакардовий і т. і.; лляних тканин для серветок, скатертин, рушників, деяких шовкових підкладкових тканин та декоративних.

2. Складні жакардові переплетення створюють візерунки на тканинах з декількох систем ниток основи і утоку, при цьому створюються багатошарові тканини зі складними, різнокольоровими візерунками. Такі переплетення поділяються на:

- дволицеві - використовуються для виготовлення фасонних костюмних тканин;

- двошарові - використовуються для виготовлення тканих килимів - гобеленів;

- ворсові - використовуються для виготовлення велюр-оксамитів та тканин для меблів.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити