Матеріалознавство швейного виробництва

СКЛАД, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

Фізичні властивості тканин

Водотривкість

Водотривкість - це опір матеріалу проникненню крізь нього води. Водотривкість характеризується найменшим тиском, при якому вода починає проходити крізь матеріал. Визначають водотривкість тканин за допомогою приладу, який називається пенетрометр (рис. 13).

Зразок тканини закріплюють на циліндрі, в який знизу подається вода; за допомогою манометру вимірюють величину тиску води на матеріал в момент появи на його зовнішній стороні перших трьох крапель води.

Інший метод визначення водотривкості тканин - це так званий метод кошеля (рис. 14). Зразок тканини підвішують у формі кошеля і зверху в нього наливають воду. Водотривкість визначається за часом з моменту наповнення кошеля водою до моменту появи на його зовнішній поверхні перших трьох крапель води. Для дуже водотривких матеріалів водотривкість визначається по максимальній висоті шару води, при якій матеріал не пропускає воду на протязі доби.

Водопроникливість та водотривкість тканин залежать від їх щільності, товщини, ступеня набухливості.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити