Матеріалознавство швейного виробництва

СКЛАД, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

Фізичні властивості тканин

Водотривкість

Водотривкість - це опір матеріалу проникненню крізь нього води. Водотривкість характеризується найменшим тиском, при якому вода починає проходити крізь матеріал. Визначають водотривкість тканин за допомогою приладу, який називається пенетрометр (рис. 13).

Зразок тканини закріплюють на циліндрі, в який знизу подається вода; за допомогою манометру вимірюють величину тиску води на матеріал в момент появи на його зовнішній стороні перших трьох крапель води.

Інший метод визначення водотривкості тканин - це так званий метод кошеля (рис. 14). Зразок тканини підвішують у формі кошеля і зверху в нього наливають воду. Водотривкість визначається за часом з моменту наповнення кошеля водою до моменту появи на його зовнішній поверхні перших трьох крапель води. Для дуже водотривких матеріалів водотривкість визначається по максимальній висоті шару води, при якій матеріал не пропускає воду на протязі доби.

Водопроникливість та водотривкість тканин залежать від їх щільності, товщини, ступеня набухливості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.