Матеріалознавство швейного виробництва

СКЛАД, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН

Фізичні властивості тканин

Шкідливі прояви блиску:

Лоск - це місцевий блиск на поверхні матеріалу, який виникає на таких його ділянках, які в процесі експлуатації одягу підлягають спільній дії тиску та тертя.

Ласи - ділянки інтенсивного місцевого блиску, які виникають при ВТО на потовщених місцях виробу внаслідок нерівномірного розподілення зусилля прасування.

Ласи і лоск з поверхні вовняних матеріалів усуваються при відпарюванні.

Прозорість матеріалів пов'язується з відчуттям потоку випромінювань, який проходить крізь товщу матеріалу, що дає уявлення про глибину матеріалу. Прозорість матеріалів визначається прозорістю волокон, щільністю.

Білизна показує ступень спільного в відчутті даного кольору та ідеально білої поверхні та розраховується за формулою:

w = Рr-Рrо*100(%),

де: Рr - коефіцієнт відбиття зразка матеріалу;

Рrо - коефіцієнт відбиття еталонної білої поверхні.

Ступень білизни є однією з найважливіших характеристик якості нефарбованих текстильних матеріалів для білизни.

Білизну матеріалів підвищують хімічними обробками, а також завдяки підсинюванню.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.