Загальний курс транспорту

 

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

  Донецький економічний район

  Коротка економіко-географічна характеристика

  Донецький економічний район складається з двох областей - Донецької та Луганської. Площа району становить 53,2 тис. км2, або 18,8% всієї території України, у т. ч. Донецька область - 26,5, Луганська - 26,7 тис. км2.

  У Донецькому економічному районі проживає 7501 тисяч населення, з них міського - 6661,7, сільського - 839,3 тисяч.

  Донецький економічний район розташований на південному сході України в степовій природно-географічній зоні на півдні Східноєвропейської рівнини. Північ району відноситься до Середньоруської височини; центральна частина - до Донецького кряжу; південна і південно-західна - до Приазовської височини і Приазовської низовини; західна - до Приазовської низовини.

  Донецький економічний район має вигідне політико- та економіко-географічне положення, які обумовили специфіку формування продуктивних сил регіону.

  Більше половини його кордону припадає на Росію. На півночі район межує з Бєлгородською і Воронезькою областями; на сході - з Ростовською областю Російської Федерації; на заході - з високо індустріальними областями України: Харківською, Дніпропетровською і Запорізькою; на півдні - омивається водами Азовського моря.

  Багатьма видами сировини і матеріалів Донецький економічний район забезпечується з Придніпровського й Південного економічних районів, а також Російської Федерації (для енергетичного, металургійного, хімічного і машинобудівного комплексів). Положення району щодо ринків збуту є досить вигідним завдяки наявності розвинутої транспортної системи, безпосередній близькості до високоіндустріальних регіонів, з якими здійснюється як виробнича кооперація, так і найбільший обсяг взаємних поставок сировини та готових виробів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити