Загальний курс транспорту

 

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

  Транспортно-дорожній комплекс

  Транспортно-дорожній комплекс Донецького економічного району представлений залізничним, автомобільним, авіаційним, морським і трубопровідним видами транспорту. Вигідне географічне положення району сприяє розвитку його транспортної мережі.

  Протяжність транспортної мережі регіону становить 13,8 тис. км автомобільних шляхів, з яких 13,7 тис. км - з твердим покриттям; експлуатаційна довжина залізничних шляхів - 2764 км.

  Територією регіону проходять важливі транспортні артерії: автомобільні шляхи і залізничні магістралі міжнародного значення Київ-Баку, Кишинів-Одеса-Ростов-Баку. Біля східного кордону пролягає важлива авто - і залізнична магістраль-Москва-Ростов-Баку, біля західного - Москва- Сімферополь. Найбільшими залізничними вузлами є Ясинувата, Красний Лиман, Дебальцеве, Микитівна, Іловайськ, Волноваха, Попасна, Родакове, Луганськ, Кіндрашівка, Сімейкіне.

  На кордоні Донецький економічний район має 31 перехідний пункт пропуску: 8 залізничних, 17 автомобільних, по 3 авіаційних і морських.

  На території України спостерігається постійне зростання кількості автомобілів, особливо в особистій власності. Основні показники забезпеченості Донецького економічного району автомобілями, за якими він займає перше місце по Україні, наведені в таблиці 5.1.

 

  Забезпеченість населення легковими автомобілями в особистій власності в регіоні складає 197 одиниць на 1000 осіб постійного населення (Донецька область - 102, Луганська - 95).

  Загальний обсяг перевезень вантажів усіма видами транспорту в регіоні в 2000 р. склав 268,3 млн. т, у тому числі: автомобільним - 151,4, залізничним - 116,6, морським - 0,33 млн. т; загальний обсяг перевезень пасажирів - 456,6 млн. осіб, у тому числі: автомобільним - 388,3, залізничним - 68,2, авіаційним - 0,14 млн. осіб.

  Основні показники, що характеризують автотранспортний потенціал Донецького економічного району та його структуру, наведені в таблиці 5.2.

 

  Великий обсяг перевезень здійснюється всередині району, що пояснюється взаємопов'язаними галузями промисловості з вантажоємною продукцією (паливна, гірничодобувна, металургійна, хімічна, будівельна тощо).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.