Загальний курс транспорту

 

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

  Транспортно-дорожній комплекс

  Відмінністю Карпатського економічного району від інших районів є переважання транспорту і зв'язку: майже одна третина основних фондів експлуатується в чотирьох областях, що викликано проходженням міжнародних транспортних коридорів і шляхів республіканського значення через їх територію.

  Карпатський економічний район перетинає в усіх напрямках густа сітка залізничних і автомобільних шляхів. Головні з них виходять на західний кордон України в Польщу, Угорщину, Словаччину, Румунію, Молдову. Міжнародний аеропорт м. Львова з'єднує регіон з багатьма країнами світу. Гірські річки використовуються як засіб для транспортування лісу. Морський транспорт представлений дуже слабо.

  Транспортна мережа району складає 18,7 тис. км автомобільних доріг, з яких 18,4 тис. км з твердим покриттям; експлуатаційна довжина залізничних шляхів — 2839 км.

До головних автомобільно-залізничних вузлів відносять Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Калуш, Дрогобич; автомобільно-залізнично-авіаційних - Львів; автомобільно-залізнично-трубопровідних - Стрий, Мукачеве; автомобільно-трубопровідних - Долина.

  На кордоні Карпатський економічний район має 14 автомобільних перехідних пункти пропуску.

  Вантажні й пасажирські перевезення здійснюються в основному автотранспортом, чому сприяє розгалужена мережа автодоріг з твердим покриттям. Головні автодороги району: Київ-Львів-Перемишль, Київ-Чоп, Рахів-Хуст-Ужгород, Мукачево-Ужгород, Львів-Берегово.

  Дані про забезпеченість автомобілями Карпатського економічного району наведені в таблиці 5.3.

 

  Забезпеченість населення легковими автомобілями в особистій власності в Карпатському економічному районі складає 361 одиниць на 1000 осіб постійного населення (Закарпатська область — 92, Івано-Франківська — 86, Львівська — 75, Чернівецька — 108 одиниць).

  Загальний обсяг перевезень вантажів усіма видами транспорту в районі у 2000 р. склав 70,8 млн. т, в тому числі: автомобільним — 59,2, залізничним — 11,6 млн. т; пасажирів — 304,9 млн. осіб, у тому числі: автомобільним — 249,7, залізничним — 55,1 млн. осіб.

  Основні показники, що характеризують автотранспортний потенціал Карпатського економічного району та його структуру наведено в таблиці 5.4.

 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити