Загальний курс транспорту

 

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

  Подільський економічний район

Коротка економіко-географічна характеристика

  Подільський економічний район включає Вінницьку, Тернопільську і Хмельницьку області. Площа його складає 60,9 тис. км2.

  Сучасний Подільський район розташований на південному заході України. Він має зручне економіко-географічне положення: кордони з відносно розвиненими Центральним і Карпатським економічними районами, вигідне транспортно-географічне положення.

  За розмірами території - це один з великих районів, що позитивно впливає на можливості його комплексного економічного й соціального розвитку. Протяжність території з півночі на південь 240, і з заходу на схід - 370 км. Район розташований у центральній частині Правобережної України.

  В регіоні проживає 4397,4 тис. населення, з них міського - 2158,7, сільського - 2238,7 тисяч. Обсяг ВВП району в 2000 р. становив 11131,8 млн. гривень.

  Транспортна мережа має добрі можливості для економічних і культурних зв'язків з Карпатським, Поліським, Центральним і Південним економічними районами та Молдовою.

  Близькість району до державного кордону України з Білоруссю, Молдовою, Румунією, Польщею, Угорщиною, Словаччиною дає змогу розвивати на його території галузі й виробництва, продукція яких експортується або може експортуватися у ці країни.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити