Загальний курс транспорту

 

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

  Транспортно-дорожній комплекс

  Транспортно-дорожній комплекс Поліського економічного району представлений залізничним, автомобільним, авіаційним, річковим, міським видами транспорту. Транспортна мережа включає 27,5 тис. км автомобільних доріг, у т.ч. 25,8 тис. км з твердим покриттям — та 3191 км експлуатаційних залізничних шляхів.

  Розташування району стосовно транспортних комунікацій вигідно відрізняє Полісся серед інших регіонів країни. Через його територію проходять важливі залізничні й автотранспортні шляхи, в тому числі транспортні коридори міжнародного значення напрямків Росія-Україна-Польща та Україна-Білорусь. Важливими вузловими транспортними центрами є Чернігів, Житомир, Рівне, Коростень, Луцьк та ін. Головним водним шляхом району є р. Десна. Судноплавні ділянки мають річки Стир та Горинь, Київське водосховище.

  На кордоні економічний район має 47 перехідних пунктів пропуску, в тому числі 31 автомобільний. Забезпеченість населення легковими автомобілями в особистій власності у  Поліському економічному районі (табл. 5.9) складає 337 одиниць на 1000 осіб постійного населення (Волинська область - 92, Житомирська - 90, Рівненська - 76, Чернігівська - 79).

 

  Загальний обсяг перевезень вантажів всіма видами транспорту в районі у 2000 р. склав 79,9 млн. т, в тому числі: автомобільним - 65,6, залізничним - 14,2, річковим-0,13 млн. т, пасажирів-293,6 млн., утому числі: автомобільним - 241,4, залізничним - 52,2, річковим - 0,02, авіаційним - 0,003 млн. осіб. Основні показники, що характеризують транспортний потенціал Поліського економічного району та його структуру наведені в таблиці 5.10.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.