Загальний курс транспорту

 

РОЗДІЛ 9 ТРУБОПРОВІДНИЙ ТРАНСПОРТ

9.6. СТАН ТРУБОПРОВІДНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

  Нафтотранспортна система України

  Загальна протяжність нафтопроводів ВАТ «Укртранснафта» складає близько 3850 км.  Перекачування нафти забезпечують 39 нафтоперегонних станцій сумарною потужністю 580 тис. кВт. Ємність резервуарного парку складає близько 800 тис. м3. Обсяги транспортування нафти   ВАТ «Укртранснафта» за останні роки складають 64-66 млн. тонн нафти в рік. Пропускна здатність нафтопроводів ВАТ «Укртранснафта» - 100 млн. тонн нафти в рік, у тому числі 66 млн. тонн - на експорт.

  ДАТ «Укрспецтрансгаз» - дочірня компанія Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» здійснює транспортування скрапленого нафтового газу залізницею.  ВАТ «Ексімнафтопродукт»

  ВАТ «Ексімнафтопродукт» являє собою сучасний нафтобазовий комплекс. Прийняття сирої нафти відбувається по магістральному нафтопроводу Снігурівка-Одеса, мазуту різних марок - залізницею, а також по трубопроводу з Одеського нафтопереробного заводу.

  Збереження нафти здійснюється на ділянці №3 в резервуарах РВС-5000 м3. На цій ділянці завершується монтаж металоконструкцій чотирьох резервуарів РВС-20000 м3 з плаваючими покрівлями.

  Збереження мазутів організовано на ділянці №1 в резервуарах РВС-10000 м3 та РВС-5000 м3.

  Дизельне паливо зберігається на товарній ділянці цеху №2 в резервуарах РВС-5000, РВС-3000 та РВС-2000 м3.

  Відвантаження сирої нафти здійснюється танкерами, мазуту різних марок та дизельного палива - танкерами, залізницею та автоцистернами.

  Налив нафти та нафтопродуктів в танкери здійснюється на 5-ти причалах Одеського морського торгівельного порту, з яких 3 - глибоководні.(img naftotransportna sustema.jpg)  Сьогодні ВАТ «Ексімнафтопродукт» - сучасне базове підприємство з надання комплексу послуг замовникам, що спеціалізуються в галузі експортно-імпортних операцій з нафтою, мазутом та дизельним паливом.

  Підприємство відіграє особливу роль у здійсненні державної програми «Нафта і газ України до 2010 року» завдяки високим економічним показникам.

  Загальна потужність ВАТ—17,0 млн. тонн перевалки нафти, мазуту та дизельного палива на рік. Щорічний прибуток складає понад 40 млн. гривень.

  Продовжується технічна модернізація ВАТ «Ексімнафтопродукт». Побудована і стала до експлуатації котельна потужністю 50 тонн пари на годину, що дозволило збільшити обсяги перевалки мазуту з меншими енерговитратами. З метою зменшення забруднення довкілля побудований автоматизований комплекс очисних споруд продуктивністю 70 м3 на годину.

  Для організації перевалки на експорт дизельного палива в цеху №2 завершена реконструкція технологічних трубопроводів, резервуарів, естакад.

  Для подальшого збільшення обсягів експорту мазутів та нафти, покращення умов праці на підприємстві завершено будівництво технологічної насосної №5, залізничних та автомобільних тензометричних вагівниць, блоку допоміжних служб, резервуарного блоку №3 цеху зливу-наливу №1 (шість РВС-10000 м3). Продовжується будівництво резервуарного блоку №3 на ділянці №3, яка поповниться чотирма РВС-20000 м3.

  До складу підприємства входять технологічно неподільні спеціалізовані структурні підрозділи: цехи та N22, які розташовані на трьох ділянках. Основна з них - Ділянка №1, знаходиться по вулиці Наливна, 15. Ділянка №2 - в районі нафторайону Одеського порту по вул. Гефта, 2.   Ділянка №3 - в районі полів зрошування.

  Загальна потужність підприємства складає 17,0 млн. тонн перевалки нафти та нафтопродуктів на рік, з яких:

• нафти -11,0 млн. тонн,

• мазуту - 5,0 млн. тонн,

• дизельного палива - 1,0 млн. тонн.

  Обсяг резервуарного парку складає 310 тисяч м3, після завершення реконструкції - 550 тис. м3.

  Підприємство працює цілодобово.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити