Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Художній образ у декоративно-ужитковому мистецтві, архітектурі та дизайні

  1. Паперові перетворення

У всьому, що нас оточує, є частка праці художника-конструктора, або дизайнера.

Дизайн охоплює всі сфери нашого життя. Художники-дизайнери розробляють ескізи сувенірів, значків. Це так звані декоративні твори малих форм. Дизайнери конструюють свої вироби з різних матеріалів. Ви теж можете спробувати скласти із звичайного паперу шапочку від сонця або човник. Основний принцип дизайну — зручність і краса.

Пташка

Бульдог

Лілея

Коробочка-зірка

Традиції складання паперу існують у багатьох країнах світу, однак батьківщиною орігамі вважають Японію. У цій країні виготовлення з паперу різних речей методом згинання стало справжнім мистецтвом, що має назву орігамі. З паперу складають

квіти, тварин, рухомі іграшки. Останнім часом мистецтво орігамі набуло популярності і в нашій крайні.

Словник

Диза́йн — творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їх комплексів і систем.

Вузлик на пам'ять

Організуйте своє робоче місце гак, аби у вас було достатньо вільного місця і ніщо не заважало процесу перегинання, перевертання та підрізання.

Кольоровий папір буває двосторонній та односторонній. Односторонній папір має білий і кольоровий боки. У деяких схемах ви можете побачити символ, який позначає, з якого боку слід починати складати фігуру: з кольорового чи білого Папір завжди потрібно складати чітко за схемою. Лінії згину мають бути твердими й гострими.

Щоб правильно скласти фігуру, треба вміти читати схему. Місце й напрям складання паперу позначають на схемі лініями та стрілками.

Найважливішими знаками є лінії згинів «долина» і «гора». Згин «долина» зазвичай позначають пунктиром. Це означає, що потрібно згинати папір до себе. Напрямок складання додатково вказує стрілка.

Лінія згину «гора» означає, що згинати напір потрібно від себе.

«Далина»

«Гора»

Творче (практичне) завдання

Складіть за малюнками композицію-конструкцію на тему «Веселий ліхтарик»

Запитання та завдання

  1. Що таке дизайн?
  2. Яка країна є батьківщиною орігамі?

Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити