Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Образи природи тварин, людей у мистецтві

19. Настрій у пейзажі

Які почуті викликають у вас перші весняні струмочки? Що ни відчуваєте, коли надворі яскраво світить сонце? Сприйняття пейзажною і ворузалежить від людини, її душевного стану. Один і той самий пейзаж, побачений різними людьми, може викликати в них різні емоції.

С. Малярчук. Світанок

В. Шамкін. Вплив місяця

М. Бурочек. Реве та стогне Дніпр широкий

М. Глущенко. Весна

Працюючи над пейзажем, художник не копіює природу, він намагається втілити на полотні свої почуття. Це краєвид, який вразив митця, змусив зупинитися, замислитися. Створений художником образ поєднує почуття, майстерність, уміння передаст побачений образ засобами виразності живопису.

Українським пейзажистам притаманне поєднання ліричних мотивів із виразністю кольорової гами, розмаїття технік і майстерне створення високо поетичних образів. Картина може бути теплою чи холодною, ніжною чи яскравою, радісною чи сумною, спокійною чи тривожною. Кольори картини, поєднані одним колірним гоном і загальним освітленням, створюють гармонійний колорит.

Словник

Колори́т — гармонійне поєднання кольорів у живописі, що розкриває естетичну сутність художнього твору.

Вузлик на пам'ять

Зазвичай пейзаж починають писати фарбами по всій площині аркуша, без зайвої деталізації. Важливо передати перше емоційне враження від природи в колірних співвідношеннях. Постійно порівнюйте, яка частина роботи має найтепліше забарвлення, яка — найхолодніше, де знаходиться найсвітліше місце, а де — найтемніше.

Творче (практичне) завдання (на вибір)

Варіант 1. Створіть пейзажну композицію на тему «Свято весняної природи». Передайте у ній свій настрій.

Варіант 2. Створіть два невеликі зображення одного й того самого пейзажу з різним колоритом.

Запитання та завдання

1. Що таке колорит?

2. Як колорит впливає на настрій пейзажу на картинах?


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити