Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Образ рідного краю в мистецтві

26. Мій рідний край

Природа нашої планети різноманітна. Є на ній гори й долини, річки й моря, пустелі. І скрізь живуть люди — і в горах, і серед снігів, і серед пісків. Побачити природу різних куточків Землі можна на картинах художників різних країн.

Подивіться, як вірменський художник Мартірос Сар’ян зображує гори рідної Вірменії. Любов до рідної землі митець передає у своїх картинах.

М. Сар’ян. Гори

М. Сар’ян. Вірменія

• Які кольори використовує художник, щоб показати спеку?

• Як ви вважаєте, чому будинки, зображені на картині, мають пласкі дахи?

На картинах українського художника Сергія Васильківського ви бачите інше колірне співвідношення. В Україні м'який клімат, багата природа. Тому й українська хата виглядає зовсім не так, як будинок у горах. Сільську хату декілька разів вкривали білим вапном, довкола вікон часто малювали яскраві візерунки, що надавало будівлі й усьому пейзажу затишного, живописного характеру.

С. Васильківський. Хутір

С. Васильківський. Околиця

Вузлик на пам'ять

Роботу над композицією починайте з вибору теми. Розкажіть про красу вулиці, на якій ви живете. Подумайте, коли вона красивіша: рано-вранці чи опівдні, коли сонячне проміння осяває простір? Чи, може, надвечір? Узимку чи навесні?

Виберіть краєвид з одним або кількома деревами, з дорогою або стежкою, що зникає вдалині. Не шукайте чогось особливого. Навіть те, що ви бачите з вікна, часто буває цікавим і мальовничим. Шукайте місце, де красиво поєднані кольори або відчувається певний настрій.

Творче (практичне) завдання

Створіть композицію на тему «Мій рідний край».

Запитання та завдання

1. Як за допомогою колірного співвідношення можна передати особливості природного середовища рідного міста (села)?

2. Підготуйте повідомлення про художників, які малювали природу вашого краю.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити