Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Образ рідного краю в мистецтві

27. Особливості архітектури рідного міста (села)

На околиці Києва, поблизу селища Пирогів розташований Національний музей народної архітектури та побуту України. На території музею зібрані зразки давньої архітектури з різних куточків країни з предметами побуту пересічного українця.

Національний музей народної архітектури та побуту України (с. Пирогів)

Свято в музеї

Під час українських народних свят тут відбуваються театралізовані вистави, ярмарки й народні гуляння. На території музею можна зустріти людей у національних костюмах, які зайняті різними давніми ремеслами: ткаль, гончарів. Тут можна почути народний снів, побачити запальні народні танці. Такі ж музеї є і в інших містах України, зокрема у Львові, Ужгороді, Переяславі-Хмельницькому.

Національний заповідник «Давній Галич» на Закарпатті

Ф. Манайло. Дідове обійстя

• Порівняйте фотографію і картину художника Федора Манайла. Як художник передає на полотні особливості архітектури Закарпаття?

Словник

Па́м'ятка архітекту́ри — будівлі й споруди, які мають куль турне, історичне або естетичне значення. Пам’ятки архітектури позначають спеціальною настінною дошкою.

Вузлик на пам'ять

При виконанні малюнка пам'ятки архітектури важливо дотримуватися правил побудови композиції. Архітектурну споруду краще помістити на передньому плані. Її потрібно розмістити у просторі так, щоб вона гармонійно вписувалася в навколишнє середовище.

Творче (практичне) завдання

Створіть композицію на тему «Пам'ятка архітектури мого міста (села)»

Запитання та завдання

1. Що таке пам'ятка архітектури?

2. Робота в групі. Підготуйте повідомлення про сім чудес України.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити