Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Образ рідного краю в мистецтві

28. Чи потрібні нам дерева за вікном?

У наш час більшість населення Землі живе в містах. Для того щоб не втрачати зв’язок із природою, у містах створюють зелені «острівці» для відпочинку городян. Парки, сквери, бульвари міст проектують художники-архітектори. Над створенням парку працює великий колектив: архітектори-проектувальники, скульптори, фахівці з ландшафтної архітектури (ландшафтні дизайнери). Характер парку, зокрема розташування доріжок, газонів, клумб, фонтанів, паркової скульптури, альтанок, дитячих площадок замислюється художником як цілісний ансамбль.

Парк «Олександрія» у м. Білій Церкві

Парк «Софіївка» у м. Умані

Бульвар Тараса Шевченка у м. Києві

• Що об'єднує ці зразки садово-паркового мистецтва? У чому їх відмінність?

Традиція створення парків для розваг та усамітнення дуже давня. Парки створювалися при палацах. Химерні споруди, фонтани, вольєри з птахами й тваринами, оригінально підстрижені дерева й кущі, клумби різних форм, висаджені орнаментом квіти, алеї з мармуровими скульптурами — ось компоненти старовинних парків.

Творці сучасних парків також прагнуть краси й оригінальності. Та насамперед парки й сквери мають бути зручними для людей.

Словник

Садо́во-па́ркове мисте́цтво (або садово-паркова архітектура) — мистецтво створений декоративних садів, парків та інших озеленених об'єктів.

Вузлик на пам'ять

У композиції треба продумати при значення й характер парку. Пам’ятайте: рине призначення парку зумовлює різні засоби

вираження. Центральна алея парку зазвичай пряма й широка. Найважливіше значення в цьому комплексі має рослинність. Кольорове вирішення парку залежить від пір року.

Творче (практичне) завдання

Створіть композицію на тему «Сади цвітуть».

Запитання та завдання

1. Порівняйте колорит парку восени й навесні.

2. Знайдіть інформацію та підготуйте повідомлення про один із відомих парків Європи.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити