Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Образ рідного краю в мистецтві

29. Мереживо на вулицях міста

Ознайомимося з іще одним видом діяльності художника на вулицях міста. Ажурні огорожі, перша мостів, ковані ворота й ґрати — усе не зразки творчості майстрів художнього оброблення металу — ковалів.

Зразки старовинних і сучасних огорож на вулицях міст

• Яке, на вашу думку, призначення огорожі?

Природа підказала художнику, як можна зробити такі міцні й вишукані конструкції. Ажурні огорожі скидаються на витончене мереживо з метану. Вони надзвичайно легкі, подібні на павутиння. Як переплелися ь них тоненькі гілочки металевих рослин! Вони тягнуться вітру, обвиваюсь невидимі нитки, чіпляються одна за одну.

Вузлик на пам'ять

Продумайте призначення огорожі (для мосту, воріт, перил балкону). Які лінії переважатимуть — вертикальні, спіральні, кругові? Який у них буде характер? Може, фантазійний?

Творче (практичне) завдання

1. Чорною гелевою ручкою зробіть ескіз огорожі, яка відокремлюватиме тротуар від проїжджої частини на центральній вулиці вашого міста (села).

2. За допомогою витинанки створіть композицію на тему «Металеве мереживо міста (села)».

Запитання та завдання

1. Де, на вашу думку, шукають мотиви для своєї творчості майстри художнього оброблення металу?

2. Подумайте, де можна використати мереживну огорожу на вулицях вашого міста (села).

3. Знайдіть у книжках або в Інтернеті приклади мереживних конструкцій мостів, воріт, огорож. Підготуйте повідомлення про них.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити