Підручник Образотворче мистецтво 4 клас - В.Г. Власова - Грамота 2015

Образ рідного краю в мистецтві

31. Чарівні ліхтарі

Коли надворі сутенів, на вулицях міст запалюють ліхтарі. Вони наповнюють навколишній простір чарівним світлом і вказують подорожнім шлях у темряві. Ліхтарі стоять на вулицях і площах, наче вартові.

Архітектурне обличчя міста створюють архітектори. Вони розробляють не тільки будівлі, а й загальний вигляд вулиць і площ міста. Порівняйте форму ліхтарів уздовж вулиць, на алеях парку та автомобільних дорогах.

Зразки вуличних ліхтарів

• У чому ви бачите відмінності, а що об'єднує ці ліхтарі?

Ліхтарі можуть відрізнятися не тільки формою, а й кількістю світильників. Вони можуть бути як одноярусними, так і багатоярусними.

Форма ліхтаря; матеріал, з якого він зроблений; пропорції зумовлені його призначенням. З іншого боку, ліхтарі також створюють певний настрій, образ вулиці, парку та ін.

Вузлик на пам’ять

Перш ніж розпочати роботу, продумайте призначення ліхтаря (для мосту, паркової алеї, шоссе, площі перед театром тощо). Залежно від призначення ліхтаря розробляйте йот образне вирішення. Ліхтарі можуть бути буденними й урочистими, «під старовину», сучасного дизайну.

Творче (практичне) завдання (на вибір)

Варіант 1. Створіть у техніці гратографії композицію на тему «Чарівні ліхтарі на вулицях міста».

Варіант 2. Продумайте форму й загальний вигляд ліхтаря. Роботу виконайте в техніці витинанки та аплікації. Де, на вашу думку, можна встановити такий ліхтар — біля аптеки, цирку чи кафе?

Запитання та завдання

1. Які види ліхтарів вам відомі?

2. Підготуйте повідомлення про старовинні китайські ліхтарики — «чарівні кулі».

3. Розкажіть, які ліхтарі встановлені на головній вулиці вашого міста (села).


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити