Біологія 8 клас

Вступ


ЗООЛОГІЯ — НАУКА ПРО ТВАРИН


Однією з найцікавіших, захопливих і водночас загадкових наук серед тих, ідо вивчають у школі, є зоологія. Ця наука, напевно, цікавила тебе і раніше, тільки ти не знав її назви. Адже жуки й метелики, жаби й птахи, собака, про якого ти, мабуть, мрієш, і кошеня, що виглядає з-за пазухи приятеля,— усе це об’єкти зоології.

Ти, як і твої однолітки, в душі — натураліст. Проте спостереження за тваринами ще не є наукою. Науковий пошук починається із систематичного вивчення будови тварин, способу життя та їх різноманітності. Саме тоді, коли ти запитуєш: чому у рака десять ніг, а в жука — шість? чому одні птахи відлітають у вирій, а інші залишаються зимувати? чому минулого року метелик білан капустяний траплявся на кожному кроці, а цього року майже зник? — і намагаєшся знайти відповіді, ти стаєш справжнім зоологом.

Будова і життєдіяльність будь-якого найпростішого тваринного організму, який необізнана із зоологією людина навіть твариною не назве,— надзвичайно складні. Але знати їх важливо, щоб орієнтуватися у світі тварин. Тому курс зоології передбачає вивчення, на перший погляд, не дуже цікавого і складного матеріалу. Чому складного? Тому що навіть найсучасніший комп’ютер простіший, ніж око мухи. І це зрозуміло: природа працювала над створенням мухи мільярди років.

Отже, опанування навчального матеріалу підручника допоможе скласти уявлення про різноманітність і систематику тварин, про те, як у процесі розвитку органічного світу виникали дедалі досконаліші організми і зрештою з’явилася людина — вершина біологічної еволюції.Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити