Підручник Біологія 9 клас - С. В. Межжерін - Підручники і посібники 2017

Шановні дев'ятикласники!

Усі попередні роки вивчення природознавства й біології підготували вас до засвоєння курсу біології в 9 класі. Лише знаючи особливості життя рослин і тварин, анатомію й фізіологію людини, можна оволодіти сучасними біологічними знаннями про принципи організації живої матерії: молекулярної біології, генетики, еволюційної біології.

Опрацювавши програмовий навчальний матеріал, ви дізнаєтесь, що таке ДНК і РНК, білки, жири, вуглеводи, як побудована клітина, що таке віруси і ГМО-продукти; довідаєтеся, чому в карооких батьків народжуються блакитноокі діти, ознайомитеся з еволюцією життя на планеті Земля.

Розділи біології, які ви розглядатимете цього року — хімічний склад і структура клітини, принципи її функціонування, збереження та реалізація спадкової інформації, еволюція органічного світу, біорізноманіття, біологія як основа біотехнології та медицини, — це вкрай необхідні сфери знань, без вивчення яких неможливо зрозуміти найактуальніші проблеми XXI століття. У наш час людство впритул наблизилося до проблеми можливого знищення життя на Землі через дисбаланс рівня технічного прогресу і стану довкілля, у розв'язанні якої може допомогти біологія.

Для успішного сприйняття навчального матеріалу в підручнику передбачено спеціальні рубрики, позначені піктограмами.

«NB» (від лат. nota bene — зверни увагу) — у рубриці подано основні твердження, поняття тощо, які є обов'язковими для засвоєння.

Перевірте себе. Питання за змістом параграфа. Ця рубрика потрібна для перевірки рівня засвоєння основних положень вивченого.

Як ви вважаєте? Питання призначені для тих, хто хоче знати біологію глибше. Завдання складені так, щоб викликати цікавість, стимулювати фантазію та наукову інтуїцію.

Лабораторне дослідження та лабораторна робота. Біологія — наука багато в чому експериментальна, тому лабораторне дослідження чи лабораторна робота допоможуть оволодіти навичками роботи з біологічними об'єктами.

Практична робота спрямована на вивчення проявів основних біологічних законів. Наприклад, задачі з генетики тренують уміння визначати, яке потомство народиться у батьків з відомими ознаками, а завдання з екології навчать встановлювати співвідношення між ланками ланцюга, що має назву «Життя».

Проект— це спроба провести самостійне наукове дослідження.

Тестові завдання, дозволять вам краще засвоїти матеріал, підготуватися до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Сподіваємося, вам буде цікаво.

АвториPersonalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити