Підручник Географія 9 клас - П. О. Масляк - Ранок 2017

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЧАСНОГО СВІТУ

Тема 3. Сучасне світове господарство

Практична робота 10. Складання картосхеми основних районів міжнародного туризму

1. Проаналізуйте твердження: «У сучасному туристичному бізнесі трапляються парадокси: французи відпочивають не на своєму Лазурному узбережжі, а їдуть до Іспанії на Коста-Дорада або Коста-Брава, ізраїльтяни віддають перевагу відпочинку на Лазурному узбережжі Франції, німці їдуть на курорти Італії, Франції та Греції, а пенсіонери країн Західної Європи взимку відпочивають в Азії — у Таїланді, Індонезії, на Шри-Ланці».

2. Знайдіть додаткову інформацію про зазначені райони міжнародного туризму та поясніть саме такий вибір туристів.

3. Складіть на політичній карті світу відповідну картосхему основних районів міжнародного туризму та поясніть причини їх утворення саме тут.

Дослідження. Міжнародний туризм як чинник інтеграції

1. 14 червня 1985 р. низка європейських країн підписали в містечку Шенген (Люксембург) угоду про поетапне скасування контролю на спільних кордонах, основною метою якої було полегшення переміщення громадян. Знайдіть коротку інформацію про зміст цієї угоди. Чи сприяла вона інтеграції країн, які її уклали? Як це вплинуло на туристичні потоки в цих країнах?

2. Міжнародний туризм, з одного боку, може сприяти процесу збереження культурної ідентичності окремих регіонів і країн, а з іншого, — відкриває можливості збагачення культур, виступає рушійною силою їх входження до нового глобального простору, несе в туристичні регіони новітні технології, створені в провідних державах. Поясніть, як туризм сприяє збереженню культурної ідентичності в сучасних умовах глобалізації.

3. Зробіть висновки.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити