Підручник Географія 9 клас - П. О. Масляк - Аксіома 2017

ЯК ПРАЦЮВАТИ З ПІДРУЧНИКОМ

Приступити до будь-якої нової справи не можливо без знайомства з основними правилами, вимогами та способами її виконання.

Тож, запрошуючи Вас до важливої справи вивчення шкільного курсу «Географія. Україна і світове господарство», ми пропонуємо ознайомитися з правилами роботи з новим шкільним підручником, який Ви тримаєте зараз у руках.

У підручнику Ви знайдете певні умовні позначення — піктограми. Що вони позначають та на що Вас націлюють?

1. Кожен новий параграф підручника починається запитаннями, які позначені так:

— подумайте, Ви це знаєте!

Відповіді на ці запитання покажуть, що Ви вже знаєте і над чим треба замислитися, що пошукати у словниках та довідниках, що запитати у вчителя географії.

2. В основному тексті кожного параграфа підручника Вам зустрінуться інші позначки:

— знайдіть на карті в шкільному навчальному атласі; дайте відповідь на запитання;

— виконайте практичне завдання.

Використання цих умовних позначень допоможе Вам краще орієнтуватися у підручнику, розширити і поглибити знання, удосконалити уміння та навички. Звичайно, складаючи текст підручника, ми намагалися залучити Вас до активної співпраці, як співавторів, адже географічні знання, вміння та навички, яких Ви набули в 6-му, 7 та 8-му класах, того варті. Тож ці запитання та завдання допоможуть Вам їх продемонструвати.

3. Кожен параграф закінчується двома позначками:

— головне;

— підсумкові завдання.

Ці матеріали, по-перше, допоможуть Вам визначити головні думки, які закладено в тексті параграфа, а, по-друге, підкажуть, чи все було там для Вас зрозумілим. Якщо на підсумкові завдання Ви не зможете знайти відповіді самостійно, то перечитайте ще раз текст підручника, зробіть дзвінок другу або запитайте Вашого вчителя географії.

4. Після завершення основного змісту теми чи розділу Ви побачите наступну позначку:

— це актуальні додаткові матеріали.

На нашу думку, всі учні допитливі. Тому, читаючи цей матеріал у підручнику, Ви, мабуть, запропонуєте однокласникам щось своє, власне, цікаве Вам й іншим, те, що Ви знайшли в процесі самостійної роботи вдома або в шкільній бібліотеці.

5. Перед підведенням підсумків і початком вивчення нового розділу або теми Ви побачите декілька однакових позначок:

— це різні вправи, завдання та запитання, які допоможуть Вам визначити рівень власних досягнень. Ці завдання можна виконати самостійно вдома, в парі або у групі з сусідами по парті в класі, об’єднавши зусилля так, як це роблять справжні науковці-дослідники.

Важливим є і те, що сучасний освітній простір важко уявити без інформації, яка поширюється у мережі Інтернет. Тож ми намагалися залучити і її до нашого освітньо-виховного процесу, тим більше, що Ви вже вмієте ним користуватися.

От такі наші правила. Сподіваємося, вони допоможуть Вам опанувати цікаву і таку необхідну науку, як географія!


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити