ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС - О.В. Гнатюк

БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ


У нашій країні є безліч вулиць і доріг. Ними вдень і вночі рухаються транспорт і пішоходи.

Пам’ятай: дорога є місцем підвищеної небезпеки! Щороку автомобільні аварії завдають великих збитків, у них калічаться і гинуть люди.

Щоб на вулицях і дорогах нашої країни було безпечно, треба всім учасникам дорожнього руху дотримуватися Правил дорожнього руху.

Щоб не заважати одне одному, транспорт і пішоходи пересуваються кожний по своїй частині дороги. Ти про це знаєш: тротуари призначені для руху пішоходів, а проїзна частина - для руху транспорту.


Тротуар - французьке слово. Воно перекладається так: «дорога для пішоходів». По тротуару треба йти спокійно, тримаючись правого боку.

Якщо тротуарів немає, треба ходити по пішохідних доріжках або рухатися велосипедними доріжками, тримаючись також правого боку. Якщо ж відсутні пішохідна і велосипедна доріжки, то дозволяється йти узбіччям або по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним.

Словникова скарбничка

Пішохід - особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами. Пішоходами є також люди, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.

Учасники дорожнього руху - це особи, які беруть участь у русі на дорозі: пішоходи, водії транспорту, пасажири, погоничі тварин.

Відгадай загадки

Йде через села і міста,

А з місця не зрушить.


Такий собі віз,

Має четверо коліс.

Без вола і без коня

Куди хоч біжить щодня.

1.   Робота у групах.

Обговоріть, від чого залежить безпека на дорогах.

2. Де повинні рухатися пішоходи?

3. Чому, йдучи узбіччям, треба рухатися назустріч транспорту? Відповідь обґрунтуй.

4. Пограйте в ігри, повторюючи правила поведінки пішохода на дорогах. Наприклад, гра «Пішохід».

Гра «Пішохід»

Зробіть коло. Ведучий, тримаючи м’яч, стає в його середину. Потім, обираючи одного з гравців, кидає йому м’яч і називає слово «пішохід». Той, хто зловив м’яч, розказує одне з правил поведінки пішохода і повертає м’яч ведучому. Наступний гравець називає інше правило і т. д. Повторювати вже названі правила не можна. Той, хто не знає правила або відповів неправильно, вибуває з гри.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити