ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС - О.В. Гнатюк

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ТРАВМАХ


Кожна людина повинна знати, що треба робити при отриманні травми і як надати першу допомогу травмованому.

У таких випадках потрібно діяти швидко, довго не роздумуючи. При складних травмах - вивихах, переломах кісток - без допомоги дорослих і лікаря не обійтись. А ось невеличкі рани - порізи, подряпини, садна - можна обробити власноруч.

При подряпинах і саднах промий рану перекисом водню, намасти йодом чи зеленкою шкіру навколо рани.

Якщо порізався - наклади марлеву пов’язку на рану і притисни рукою, щоб зупинити кровотечу. Якщо ж немає марлі, можна прикласти чисті бинт, тканину, носовичок. Потім оброби поріз перекисом водню та йодом чи зеленкою навколо рани. Заклей рану бактерицидним пластиром.

Якщо ти вдарився, приклади до забитого місця щось холодне - лід або серветку, змочену в холодній воді.

Якщо вдарився головою, обов’язково скажи про це батькам. Якщо вона болить і паморочиться, це може бути струс мозку. Тоді треба негайно звернутися до лікаря.

Улітку тебе може вжалити бджола або оса. Це боляче. Щоб біль швидше минув, з місця укусу треба витягнути жало і накласти холоднупримочку. Добре на це місце покласти розрізану картоплину чи цибулину. Вони витягують з тіла отруту і запобігають утворенню набряків.

Словникова скарбничка

Травма - пошкодження тіла внаслідок удару, поранення, опіку тощо.

1.   Розглянь малюнки, вибери і назви ті предмети, якими користуватимешся при наданні першої допомоги товаришу, який порізав палець.

2. Розкажи, як надати допомогу людині, що впала і забила коліно.

3. Чи доводилося тобі надавати комусь допомогу?

Практична робота

Покажи, що ти будеш робити, якщо:

- подряпав руку;

- твій молодший братик порізався;

- твого друга вжалила оса.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити