Історія України 11 клас

Тема 1. УКРАЇНА В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1939-1945). ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА (1941-1945)


§ 4. АНТИНАЦИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ


4. Українська дивізія «Галичина».


Після поразки під Сталінградом німецька армія потребувала оновлення особового складу, а після втрати стратегічної ініціативи на фронті гітлерівська пропаганда представляла свої воєнні дії як війну не лише за інтереси Німеччини, а й за захист європейських народів від більшовицької загрози. У цьому зв’язку розпочалося формування національних військових частин, зокрема Російської визвольної армії (РВА) та дивізій з представників різних європейських народів (усього 21) під німецьким керівництвом.

Цю ідею, за винятком бандерівців, підтримали лідери всіх українських націоналістичних сил. Вони сподівалися, що українська дивізія «Галичина» після поразки Німеччини зможе стати ядром для формування української армії так само, як загони Українських січових стрільців після розпаду Австро-Угорської імперії. Однак не складно було передбачити, що після завершення Другої світової війни навіть не заплямованим участю в гітлерівському терорі колаборантам не дозволять вести будь-яку діяльність, а тим більше військово-політичну.

Бандерівці були проти створення дивізії «Галичина», уважаючи що це перешкоджає залучати молодь до участі в боївках УПА. Не маючи змоги протистояти створенню дивізії, ОУН(б) вирішила скористатися її тренувальними центрами для бойового вишколу бійців і старшин УПА, які після навчання поверталися до її лав.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити