Всесвітня історія 11 клас

ТЕМА 9. ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ


§ 32.  Загальна характеристика глобальних проблем сучасності


6.  Проблема поширення невиліковних хвороб.


Забруднення навколишнього середовища та продуктів харчування все відчутніше позначається на здоров’ї населення. Щороку мільйони людей у світі стають жертвами «цивілізаційних» захворювань, перше місце серед яких посідає пандемія синдрому набутого імунного дефіциту (СНІД), кількість носіїв якого вже наближається до 40 млн.

Це захворювання передається при прямому контакті слизових оболонок або крові з біологічними рідинами, що містять вірус. Воно виникло в Західно-Центральній Африці наприкінці XIX — на початку XX ст., а вперше було описано на початку 1980-х років.

За прогнозами вчених, протягом найближчих 20 років від СНІДу помруть майже 68 млн осіб (під час Другої світової війни загинуло майже стільки ж). Хоча лікувальні методи сповільнюють розвиток цієї хвороби, вакцини проти неї досі не створено. Ураховуючи цю обставину, затримати пандемію можна лише шляхом запобігання зараженню.

Значну небезпеку для людства становлять онкологічні хвороби. Гарантованих методів їх лікування не існує, хоча в галузі досліджень і лікування раку впродовж XX ст. було досягнуто значних успіхів.

Серед інших невиліковних хвороб варто згадати астму — респіраторні розлади, що виникають усередині легенів унаслідок запалення дихальних шляхів. Астму викликають пилок квітів, забруднене повітря, лікарські препарати, погодні умови, цигарковий дим та ін. Характерними ознаками цього захворювання є задишка, напади кашлю та інші симптоми, які можуть іноді загрожувати життю людини. Лікування зводиться до використання антиалергенних і протизапальних препаратів, які допомагають дещо послабити перебіг хвороби.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити