Всесвітня історія 11 клас

ТЕМА 5. КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ (1945 р. –ПОЧАТОК ХХІ СТ)


§18. Країни Центральної та Східної Європи після Другої світової війни


2. Утворення системи світового соціалізму.


СРСР намагався закріпити свій вплив на країни Східної Європи укладанням міжнародних політичних угод.

25 січня 1949 р. Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР і Чехословаччина проголосили створення Ради Економічної Взаємодопомоги (РЕВ) для спільного розв’язання економічних проблем у зв’язку з розколом Європи, координації народногосподарських планів, реалізації спільних проектів (завод «Ікарус», газо- і нафтогони та ін.). У лютому до РЕВ приєдналась Албанія, а згодом Монголія. На основі окремих угод РЕВ співпрацювала з Кубою, В’єтнамом, Югославією, Анголою, Іраком, Мексикою, Нікарагуа, Мозамбіком, Ефіопією, Афганістаном, НДР.

Однак створення РЕВ не виправдало сподівань її учасників щодо розвитку інтеграції та економічного співробітництва. У відносинах усередині РЕВ переважала торгівля, причому країни Східної Європи отримували пільгові умови на торгівлю із СРСР. Радянський Союз постачав до Східної Європи насамперед природні ресурси. РЕВ припинила свою діяльність у 1991 р.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити