Історія середніх віків 7 клас

ЄВРОПА ВІЗАНТІЯ АРАБСЬКИЙ СВІТ


§ 15. Німеччина


1. Утворення Священної Римської імперії


Східна частина імперій Карла Великого (територія майбутньої Німеччини) перейшла до Людовіка Німецького як окреме королівство, яке об’єднувало землі чотирьох, фактично самостійних, герцогств: Швабії, Баварії, Франконії та Саксонії.

У Німеччині процеси активного державотворення відбувалися за правління Оттона І (936-973), який після перемоги над угорцями в 955 р. поблизу м. Аугсбурга став наймогутнішим правителем Європи. Він прагнув установити контроль над папством і виношував плани завоювання Італії з метою відродження імперії на зразок велетенської держави Карла Великого.

Ситуація, що склалася в Італії, полегшувала Оттонові І здійснення його планів. Папство переживало глибокий занепад: знатні римські родини добивалися усунення папи Іоанна XII з престолу й відкрито йому погрожували. Наляканий папа попросив допомоги в Оттона І. Це послужило приводом для воєнного походу німецького короля в Італію. Не зустрічаючи опору, Оттон І зайняв Рим і приборкав місцевих феодалів. На знак вдячності в лютому 962 р. папа коронував Оттона І імператорською короною. Так була створена середньовічна Німецька імперія. Наприкінці XII ст. вона стала називатися Священною Римською імперією. Крім Німеччини, до її складу входили Північна й частково Центральна Італія, деякі слов’янські землі, частина Південної Франції. У першій половині XI ст. до імперії було приєднано ще й Бургундію.

Коронування Оттона І. Мініатюра. X ст.

Імператорська печатка Оттона І


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити