Сходинки до інформатики 2 клас - О.В. Коршунова

ОСНОВНІ СКЛАДОВІ КОМП’ЮТЕРА. ПОЧАТКОВІ НАВИЧКИ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ

 

10. Крапка, крапка, кома

 

Вводити українські, російські та англійські літери за допомогою клавіатури я вже навчився, але не розумію, що робити, коли на клавіші зображено три, а то й чотири символи. Як поставити крапку чи кому в тексті?

Зараз я тобі поясню!

Спочатку розглянемо клавіші із зображенням цифр 

 

Якщо натиснути одну із цих клавіш, то на екрані з’явиться відповідна цифра.

А от для того, щоб на екрані з’явився символ, зображений угорі, треба спочатку натиснути клавішу  і, утримуючи її, натиснути клавішу з потрібним символом.

Для зручності введення символів правою та лівою рукою клавішу Shift розміщено на клавіатурі з обох боків. Натискати можна будь-яку.

Але ж на деяких клавішах угорі зображено два символи!

Слушне зауваження!

Пояснюю:

символ, зображений у верхньому лівому куті, буде вводитися в тому разі, коли ввімкнено англійську мову введення; символ, зображений у верхньому правому куті, буде вводитися в тому разі, коли ввімкнено російську або українську мову введення.

Отже, якщо текст вводять українською мовою, то для введення крапки натискають клавішу  а для введення коми спочатку потрібно натиснути клавішу  і, утримуючи її, натиснути клавішу 

 

У мене виникло ще одне запитання. Я вчора спробував увести в комп’ютер своє ім’я і зрозумів, що не знаю, як вводити великі літери.

Для введення великої літери використовують також клавішу 

Якщо її утримувати і натиснути клавішу з літерою то на екрані з’явиться велика літера.

1. Данилко довго тиснув на клавішу і замість одного знака оклику на екрані монітора побачив цілих три. Як видалити зайві знаки оклику?

2. Назвіть по черзі, які клавіші потрібно натискати для введення знаків (українська мова введення):

: ; ? ! « - + ,


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.