Сходинки до інформатики 2 клас - О.В. Коршунова

ОСНОВНІ СКЛАДОВІ КОМП’ЮТЕРА. ПОЧАТКОВІ НАВИЧКИ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ


10. Крапка, крапка, кома


Вводити українські, російські та англійські літери за допомогою клавіатури я вже навчився, але не розумію, що робити, коли на клавіші зображено три, а то й чотири символи. Як поставити крапку чи кому в тексті?

Зараз я тобі поясню!

Спочатку розглянемо клавіші із зображенням цифр 


Якщо натиснути одну із цих клавіш, то на екрані з’явиться відповідна цифра.

А от для того, щоб на екрані з’явився символ, зображений угорі, треба спочатку натиснути клавішу  і, утримуючи її, натиснути клавішу з потрібним символом.

Для зручності введення символів правою та лівою рукою клавішу Shift розміщено на клавіатурі з обох боків. Натискати можна будь-яку.

Але ж на деяких клавішах угорі зображено два символи!

Слушне зауваження!

Пояснюю:

символ, зображений у верхньому лівому куті, буде вводитися в тому разі, коли ввімкнено англійську мову введення; символ, зображений у верхньому правому куті, буде вводитися в тому разі, коли ввімкнено російську або українську мову введення.

Отже, якщо текст вводять українською мовою, то для введення крапки натискають клавішу  а для введення коми спочатку потрібно натиснути клавішу  і, утримуючи її, натиснути клавішу 


У мене виникло ще одне запитання. Я вчора спробував увести в комп’ютер своє ім’я і зрозумів, що не знаю, як вводити великі літери.

Для введення великої літери використовують також клавішу 

Якщо її утримувати і натиснути клавішу з літерою то на екрані з’явиться велика літера.

1. Данилко довго тиснув на клавішу і замість одного знака оклику на екрані монітора побачив цілих три. Як видалити зайві знаки оклику?

2. Назвіть по черзі, які клавіші потрібно натискати для введення знаків (українська мова введення):

: ; ? ! « - + ,


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити