Сходинки до інформатики 3 клас

ПОШУК ДАНИХ ІНТЕРНЕТІ


§ 12. Інтернет


 Данилку, сьогодні я підготував для тебе цікаву історію.

1. Колись дуже давно люди жили без електрики і відповідно не мали тих пристроїв, що нині так полегшують життя людини.

2. Передавання повідомлень було справою складною і тривалою.

3. Завдяки винаходу електрики з’явилися перші пристрої, що полегшили та прискорили передавання повідомлень на відстань.

Телеграф             Радіо    Телефон  Телебачення

4. Та людство не зупинялось у своїх винаходах - для швидкого опрацювання інформації було створено комп’ютер. Примітка. Перший комп’ютер в Україні розробив Сергій Лебедєв.

5. Комп’ютер стрімко увірвався в життя людини. Переваги зберігання та опрацювання інформації за допомогою комп’ютера були очевидні.

6. І науковці замислилися, якщо комп’ютер вправно допомагає людині опрацьовувати та зберігати великі обсяги інформації, то, може, він впорається і зі швидким передаванням даних. От вони й вирішили об’єднати кілька комп’ютерів, створили першу у світі комп’ютерну мережу.

7. Передавання повідомлень на відстань за допомогою комп’ютера відкрило для людства багато нових можливостей, тому комп’ютерна мережа почала швидко розростатися:      від    десятка з’єднаних комп’ютерів до сотні, від сотні до тисячі й так далі.

Ось таким чином було створено всесвітню комп’ютерну мережу, яка тепер має назву - Інтернет.

Інтернет - це всесвітня комп’ютерна мережа.

Так, мені розповідав тато, що завдяки такому об’єднанню комп’ютерів кожен користувач Інтернету має доступ до величезної кількості різноманітних даних.

Я можу, не виходячи з дому, ознайомитися з малюнками, текстами, музикою та іншими даними, що зберігаються в комп’ютерах по всьому світу. Сьогодні до всесвітньої мережі під’єднано школи, лікарні, бібліотеки, музеї, наукові інститути та інші установи і окремих користувачів.

Окрім доступу до різної інформації, створення всесвітньої мережі надало можливість миттєво передавати повідомлення на будь-яку відстань між об’єднаними комп’ютерами. Така послуга називається електронною поштою.

Також використовуючи спеціальні програми та під’єднані до комп’ютерів камери, можна спілкуватися з людьми, що мешкають у різних куточках світу, і при цьому не тільки їх чути, а й бачити.


А ще мій татусь використовує Інтернет для отримання новин, розміщення оголошень, покупки та продажу товарів тощо. Як люди раніше жили без Інтернету?

Тільки в мене виникло питання: як же об’єднали комп’ютери всього світу? Це що, від кожного комп’ютера було протягнуто мережевий кабель?

Ні, з’єднувати комп’ютери мережевим кабелем дуже дорого. Тому спочатку для з’єднання вирішили використати телефонні дроти, які на той час уже існували. Оскільки комп’ютери і телефони опрацьовують різні сигнали, то для переведення сигналів використовують додатковий пристрій, який називається модемом.Сьогодні телефонні мережі використовують уже рідше. На заміну такому виду з’єднання прийшли сучасніші: радіохвилі, мобільний та супутниковий зв’язки.

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Продовж речення: «Інтернет - це…».

2. Назви пристрої, які раніше використовували для передавання повідомлень на відстань.

3. Поясни, які можливості ти матимеш після під’єднання до Інтернету, якщо:

а) твій товариш живе в іншому місті;

б) ти хочеш зібрати відомості про особливості поведінки пінгвінів;

в) ти хочеш допомогти в організації шкільного свята.

4. Для чого використовують модем?

5. Як саме з’єднано комп’ютери у всесвітній мережі Інтернет?

6. Роздивись уважно малюнок і прокоментуй, що на ньому зображено.

7. На малюнку наведено схему з’єднання комп’ютерів у мережу та відстань між комп’ютерами. Розрахуй най- коротший шлях для передавання даних з комп’ютера А на комп’ютер В.

 

 

 

 

 

 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити