Сходинки до інформатики 3 клас

ПОШУК ДАНИХ ІНТЕРНЕТІ


§ 13. Веб-сторінки та гіперпосилання

Комп’юшку, як інформація розміщується в Інтернеті та як її переглядати?

Щоб розібратися із цим, я підготував для тебе малюнок.

На малюнку сірим кольором позначено комп’ютери користувачів, під’єднаних до всесвітньої мережі, а синім - спеціальні комп’ютери, які називають веб-серверами. На таких комп’ютерах розміщується інформація, яку може переглядати кожен користувач Інтернету.

Інформацію, яку розміщують на веб-серверах, оформлюють у вигляді сайта.

Сайт - це група пов’язаних між собою веб-сторінок. Як правило, сторінки сайта поєднані єдиним оформленням і змістом.

Веб-сторінка - це електронний документ, підготовлений для розміщення в мережі Інтернет. Веб-сторінка може містити текст, малюнки та інші дані, а її основним елементом є гіперпосилання.

Гіперпосилання - це фрагмент тексту, малюнок або кнопка, клацнувши на які, можна відкрити інший об’єкт або перейти на наступну веб-сторінку. Коротко можна сказати, що це елемент веб-сторінки, який має посилання на інший об’єкт.

Розгляньмо приклад веб-сторінки і розміщених на ній гіперпосилань.


Ой, ці гіперпосилання такі різні! Як їх розпізнати на сторінці?

Зазвичай, гіперпосилання у вигляді тексту виділяється кольором і має підкреслення, а головне, наведений на нього вказівник змінює свій вигляд зі стандартної стрілки на

руку з вказівним пальцем.

До речі, запам’ятай, сукупність усіх веб-сторінок, розміщених у мережі Інтернет, називають послугою WWW (від англійського World Wide Web, що в перекладі українською означає всесвітнє павутиння).

А до чого тут павутиння?

Якщо схематично зобразити зв’язки між веб-сторінками, то малюнок нагадуватиме павутину.Якщо я правильно зрозумів, то за допомогою гіперпосилань на веб-сторінці розробники вказують адресу, на яку буде здійснено перехід. А які ж адреси мають веб-сторінки?

Адреса сайта може починатися з літер WWW, що вказує на послугу, потім іде його назва з коротким позначенням у кінці країни, де розташовано комп’ютер, що зберігає сторінки цього сайта, або коротка назва галузі, до якої належить зміст сайта.

Усі складові адреси відділяються крапкою. Розгляньмо кілька прикладів таких адрес.

www.deti.fm

-   адреса сайта дитячого радіо. Назва сайта deti, а закінчення fm вказує, що цей сайт належить до ресурсів з радіотрансляцією.

pustunchik.ua

-   адреса сайта, що містить цікаві відомості для дітей. Назва сайта pustunchik, а закінчення uа вказує, що комп’ютер, на якому зберігається ця група веб-сторінок, знаходиться в Україні. Усі сайти, що мають закінчення uа, знаходяться в Україні.

mammals.ru

-   адреса сайта, що містить енциклопедичні відомості про ссавців. Назва сайта mammals, а закінчення ru вказує, що комп’ютер, на якому зберігається ця група веб-сторінок, знаходиться в Росії. Усі сайти, що мають закінчення ru, знаходяться в Росії.

Інколи адреса сайта може складатися з більшої кількості складових (наприклад, назва країни та галузь, до якої належить сайт, або належність до певної ділянки мережі):


Я підготував карту і список адрес деяких сайтів. Зеленим кольором позначено назву сайта, червоним - назву країни або належність до галузі, а синім - належність до ділянки мережі.

1. kosmos.ru

2. proekt.net.com

3. god2010.info.ru

4. zagadki.by

5. planeta.ua

6. dok.org.ua

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Продовж речення: «Веб-сторінка - це…».

2. Що означають літери WWW?

3. Поясни, як здійснюється перехід між веб-сторінками.

4. Роздивись уважно малюнок і поясни, на якому об’єкті встановлено курсор і чому в нього такий вигляд.

Чи є ще на цьому малюнку гіперпосилання?

5. Знайди «зайве» і поясни свій вибір:

а) www.svit.ua

www.zm.kh.ua

www.stihi.ru

www.planeta.org.ua

б) planetanimal.info                             

mults.spb.ru

detstvo.ru

shishkinles.ru

6. Роздивись уважно схему і поясни, що на ній зображено.

7. Установи відповідності між схематичними зображеннями розташування сторінок та їх адресами.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити