Сходинки до інформатики 3 клас

РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ

 

§ 19. Створюємо презентацію

 

Сьогодні навчимося створювати власні презентації.

Після запуску програми Microsoft Office PowerPoint на екрані відкривається перший слайд, що має два об’єкти, - Написи. Цей слайд називається титульним. На ньому, як правило, розміщують назву теми презентації та відомості про її авторів.

 

 

 

Об’єкт Напис має вигляд прямокутної рамки, у яку можна вводити потрібний текст після встановлення в неї текстового курсора.

Для встановлення текстового курсора потрібно навести вказівник на Напис і клацнути ліву кнопку миші.

Комп’юшку, я ввів текст у перший слайд своєї презентації! А як же створити наступний?

 

Для створення нового слайда потрібно натиснути кнопку Створити слайд  яка розміщена на Стрічці. Створений слайд також має два об’єкти Напис, але іншого розміру і в одному з них є кнопки для додавання у слайд інших об’єктів презентації (малюнків, таблиць, відеофрагментів та іншого).

Алгоритми додавання малюнка до слайду

1. Натисни кнопку .

2. Обери у вікні Вставка малюнка місце зберігання файлу з потрібним малюнком.

3. Установи вказівник на файл і клацни ліву кнопку миші.

4.   Натисни кнопку Вставити.

Зверни увагу! У вікні вставлення малюнків можна керувати виглядом значків, які позначають графічні файли.

З наведеного прикладу видно, що в режимі ескізи можна бачити вміст графічного файлу. Для зміни режиму показу файлів у вікні Вставка малюнка потрібно розкрити список кнопки (встановити на неї вказівник, клацнути ліву кнопку) і обрати потрібний режим.

 

Малюнок, який додали на слайд, як і інші комп’ютерні об’єкти, має свої властивості: розмір по висоті та по ширині, положення на слайді та інше. Значення цих властивостей можна змінювати.

Щоб змінити властивості малюнка, його потрібно виділити (тобто встановити на нього вказівник і один раз клацнути ліву кнопку миші). Після виділення навколо малюнка з’являється контур у вигляді тонкої рамки з маркерами для зміни розмірів, а для деяких малюнків - і маркер обертання.

Вибравши відповідний маркер і натиснувши ліву кнопку миші, можна змінювати розміри та положення малюнка.

Комп’юшку, подивись, яку презентацію я підготував! Я хочу показати її всім однокласникам на уроці!

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Як створити нову презентацію?

2. Які об’єкти розташовано на титульному слайді презентації?

3. Як додати новий слайд? Які об’єкти розташовано на ньому?

4. Як додати до слайда малюнок?

5. Які властивості малюнка можна змінювати і як це зробити?

6. Склади свою презентацію «Загадки».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.