Інформатика 4 клас - О.В. Коршунова - 2015 рік

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ


§ 18. Електронна скринька та електронне спілкування Данилку, ти чув про електронне листування?


Так, я бачив, як мій тато, користуючись комп’ютером, створює листи та відправляє їх за допомогою підключення до мережі Інтернет своїм друзям. Але я не зовсім розумію, як це відбувається і для чого це потрібно.

Зараз спробую тобі все пояснити.

З винаходом комп’ютера передавати повідомлення стало значно простіше, а об’єднання комп’ютерів у Всесвітню комп’ютерну мережу надало змогу обмінюватися повідомленнями легше та швидше. Мережа Інтернет надає можливість користуватися багатьма її послугами: перегляд веб-сторінок, пошук інформації, отримання новин та інше. Однією з найпопулярніших її послуг стала електронна пошта.

Електронна пошта (англ. e-mail) - послуга мережі Інтернет, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, зображення, файли з музикою та відео, програми).

Потрібно обов’язково навчитися користуватися цією послугою мережі Інтернет.

У мене виникло безліч запитань. Ось, наприклад, якщо лист, що надсилають поштовою установою, обов’язково має адресу й прізвище того, кому надіслано листа, то на яку адресу надсилають електронний лист?

Зараз пошукаємо відповідь на сторінках підручника.

Для організації поштової служби в мережі Інтернет існують спеціальні комп’ютери, що називаються поштовими серверами1. На поштових серверах розмішуються електронні скриньки.

Кожна електронна скринька має свою адресу. Адреса складається з двох частин: умовного імені користувача та назви поштового сервера, - вони відділяються одне від одного спеціальним знаком - @. Електронну адресу записують без пропусків латиницею, цифрами і знаками: «.», «-», «_». На одному поштовому сервері не може бути двох скриньок з однаковими назвами.

Наприклад:

Danilo@i.ua

Danilo- це назва, яку надав своїй електронній скриньці користувач, а і.uа - назва поштового сервера, на якому було створено скриньку. Повідомлення, що надіслано за цією адресою, будуть передані на комп’ютер з іменем і.uа користувачу на ім’я Danilo (малі та великі літери не розрізняються).

1 Сервер може бути як комп’ютер, так і програма. Сервер як комп’ютер - це комп’ютер у мережі, що надає користувачам свої ресурси (зберігає дані, дає доступ до програм, що на ньому встановлено, та інше).

kompushko@ukr.net

kompushko - це назва, яку надав своїй електронній скриньці користувач, а ukr.net - назва поштового сервера, на якому було створено скриньку.

Ой, а я чув, як знак @ мої друзі називають «собачкою».

Так, але це назва розмовна. Таку назву використовують в Україні, а от, наприклад, в інших країнах цей знак має назви «мавпа», «хвіст кішки», «струдель», «гусінь», «равлик» та інше.

А як же створюються електронні скриньки?

Є різні способи. Один з них - це відкрити веб-сторінку з послугою електронної пошти й зареєструвати свою поштову скриньку. Реєструючи свою поштову скриньку, користувач вигадує нік для своєї скриньки та обов’язково створює пароль.

Пароль - це секретна послідовність символів, що вводиться для підтвердження доступу до інформаційної системи, у даному випадку до електронної пошти. Наявність пароля захистить твоє листування від сторонніх осіб.

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Поясни, що таке електронна пошта.

2. Порівняй електронну пошту з відправленням повідомлень звичайною поштовою установою.

3. Укажи, на якому поштовому сервері було створено запропоновані поштові скриньки.

a) sasha-bokser@i.ua

в) ivanov@i.ua

д) studiya_tancyu@yandex.ru

б) shkola36@ukr.net

г) katerina@yandex.ru

е) cirk@i.ua

4. Установи відповідність між електронною адресою та висловлюванням.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити