Інформатика 4 клас - О.В. Коршунова - 2015 рік

ВИСЛОВЛЮВАННЯ. АЛГОРИТМИ З РОЗГАЛУЖЕННЯМ І ПОВТОРЕННЯМ


§ 24. Складаємо алгоритм з розгалуженням Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з алгоритмічною структурою «розгалуження», з новими командами мови програмування Скретч та будемо вчитися використовувати ці знання для розв’язування різноманітних задач.

Алгоритмічна структура «розгалуження» може бути реалізована у двох формах - повній і скороченій. У повній формі передбачено виконання серії команд для випадку, у якому логічний вираз має значення «істина», й іншої серії команд, якщо має значення «хибне». Скорочена форма «розгалуження» регулює тільки виконання чи невиконання однієї серії команд.

Наприклад:

Опис деяких умов та приклади їх використання:

 - набуває значення «істина», якщо виконавець зазначеним кольором (у даному випадку - синім) торкається іншого зазначеного кольору (у даному випадку - жовто-коричневого), інакше - має значення «хибне».

Приклад проекту.

Поставлена задача: скласти скретч-проект, у якому на екран виводиться назва частин об’єкта «яблуня».


набуває значення «істина», якщо виконавець доторкається до вказаного в умові об’єкта (об’єкт обирається зі списку, що розкривається клацанням по трикутнику)  інакше - має значення «хибне».

Приклад проекту.

Поставлена задача: скласти скретч-проект, що демонструє правила, за якими слід переходити дорогу.

Запитання і завдання від Комп’юшка

1. Назви форми, у яких може бути реалізована алгоритмічна структура розгалуження.

2. Наведи приклади задач, що потребують для їх розв’язку використати алгоритм з розгалуженням.

3. Розглянь ілюстрації з готових скретч-проектів і склади до них власні скрипти.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити