Інформатика 4 клас - О.В. Коршунова - 2015 рік

ВИСЛОВЛЮВАННЯ. АЛГОРИТМИ З РОЗГАЛУЖЕННЯМ І ПОВТОРЕННЯМ


§ 28. Хитрощі Рудого кота


Друзі, ви так вправно навчилися складати нові програми в середовищі Скретч, що мені захотілося поділитися з вами деякими хитрощами. Ознайомтеся із завданнями та варіантами їх розв’язків.

Завдання 1.

Розробити проект, у якому головний герой - папуга - постійно рухає крильми, а користувач натисненням на клавіші керування курсором може керувати його рухом по сцені.

Вигляд готового проекту.

Зверніть увагу! Папуга починає змінювати свої костюми-образи (тобто махати крильми) після натиснення на кнопку «Зелений прапорець». Ця дія буде виконуватися постійно, поки користувач не натисне на кнопку «Стоп».

Одночасно із цією дією виконавець може виконувати й інші. Тобто якщо користувач натисне одну з клавіш керування курсором, то папуга буде рухатись у відповідному напрямку й махати крильми.

Завдання 2.

Розробити проект, у якому виконавець-павук, якщо натиснути на ліву клавішу миші, починає рухатися і залишати за собою відбиток (ніби плести павутиння).

Робота скрипту забезпечує постійну зміну костюмів-образів з інтервалом 0,1 секунди. Таким чином, після початку проекту павук постійно рухає лапками.

У цьому проекті після натиснення на кнопку «Зелений прапорець» починають одночасно виконуватись обидва скрипти, складені для цього виконавця.

Зверни увагу! При складанні проекту використана нова для тебе команда зі світло-зеленого набору. Результатом виконання команди «Вибрати випадкове від … до …» буде випадкове число в межах указаного інтервалу (це як підкидати кубик із зазначеними на його гранях цифрами і дивитися, що випаде).

У поданому проекті павук щоразу буде пересуватися на випадкове число в межах від 10 до 100 і здійснювати поворот на кут від 1 до 90 градусів. Випадкові дані забезпечать різний малюнок павутиння для кожного разу виконання проекту.

А цей проект я пропоную повторити на комп’ютері та переглянути, як він виконується.

Довідник деяких команд середовища Скретч

 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити