Інформатика 4 клас - О.В. Коршунова - 2015 рік

ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ НА КОМП’ЮТЕРІ


§ 5. Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора


Данилку, мерщій зі мною! Я приготував для тебе цікаву подорож.

Поглянь, це туристична агенція. Робітники працюють за комп’ютерами. Запитаймо їх, для чого вони використовують комп’ютери.

А ось представники інших професій теж використовують комп’ютер для своєї роботи.


Листи, записи, довідки, об’яви, звіти, статті й багато іншого - усе це тексти. Кожного дня на роботі і вдома, у навчанні й у вільний час люди пишуть листи, доповіді, складають списки тощо. Комп’ютер і тут є надійним помічником.

Так, ти все правильно зрозумів. Данилку, сьогодні ми з тобою поговоримо про створення тексту за допомогою комп’ютера.

Підготовка різноманітних текстових документів є однією з найпоширеніших функцій комп’ютера, тому що комп’ютерні тексти легше змінювати, зберігати та поширювати, ніж записані на папері.

Комп’юшку, я знаю, що для того, щоб комп’ютер умів розв’язувати певні задачі, потрібно мати відповідні комп’ютерні програми. Наприклад, для того щоб створювати електронні презентації, я використовую програму Microsoft PowerPoint. А які програми використовують для створення комп’ютерних текстів?

Для того щоб працювати з текстовими даними на комп’ютері, потрібно мати програму із загальною назвою - текстовий редактор.

Текстовий редактор - це комп’ютерна програма для створення й редагування текстових документів.

Програм для введення та редагування текстів існує досить багато, я сьогодні ознайомлю тебе з однією з найпоширеніших програм для обробки текстів - це Microsoft Office Word. До речі, за допомогою цієї програми можна виконувати дії не тільки з текстом, а й з іншими даними (малюнками, таблицями та ін.), тому правильно називати цю програму текстовим процесором. Знайомся.

Запуск програми

1.   За допомогою кнопки «Пуск».

або

2. За допомогою ярлика, що може знаходитися на Робочому столі.

 

Запитання та завдання від Комп’юшка

1. Назви професії, у яких знадобляться навички створення та змінення текстів за допомогою комп’ютера, і поясни, для чого саме.

2. Продовж речення: Текстовий редактор - це… .

3. Виконай дії:

- відкрий програму Microsoft Word;

- розглянь елементи вікна програми, що позначено на малюнку;

- закрий програму.

4. Поясни, для чого тобі може знадобитись у навчанні та в повсякденному житті вміння працювати з текстовим редактором. Наведи власні приклади.

5. Виконай дії:

- відкрий програму Microsoft Word;

- відкрий програму Блокнот;

- розглянь вигляд обох програм і поясни, яка відмінність між цими програмами.

Для тих, хто хоче знати більше

Програм, що мають загальну назву текстовий процесор, розроблено досить багато, вони розрізняються своїми можливостями, зручністю в користуванні та іншим. Наприклад, програма OOo4Kids Writer орієнтована на дітей віком від 7 до 12 років та призначена для навчання основних навичок роботи з текстовим процесором. Програма поширюється безкоштовно.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити