Інформатика 7 клас - Казанцева О.П. - Богдан 2015 рік

Розділ 2 Моделювання

Ви дізнаєтесь...

- що таке модель

- причини створення та галузі використання моделей

- форми подання інформаційних моделей

- як створити інформаційну модель об'єкта в різних програмних середовищах

- що таке карти розуму

- як створите карти розуму

- галузі використання карт розуму

- як створити карти розуму за допомогою комп'ютерних програм

§ 4. Поняття моделі та предметної галузі

4.1. ЩО ТАКЕ МОДЕЛЬ І ПРЕДМЕТНА ГАЛУЗЬ

Навколишній світ складається з великої кількості об’єктів. Об’єкти поділяються на матеріальні (людина, море, автомобіль та інші нематеріальні (пісня, вірш, формула та ін.). Об’єкти характеризуються формою, розмірами, станом, кольором, масою, швидкістю тощо. Характеристики об’єктів називаються властивостями (параметрами). Сукупність об’єктів утворюють предметну галузь. Приміром, парта — це об’єкт, що належить до предметної галузі меблі. Він має відповідні властивості: розміри, призначення, матеріал тощо.

Об'єкт (від лат. objectus — предмет, явище) — це цілісна частина навколишнього світу.

Предметна галузь — частина реального світу, яка є об'єктом деякої діяльності або ділянкою дослідження.

Об’єкт предметної галузі є результатом абстрагування реального об’єкта шляхом виділення сукупності його властивостей.

Для вивчення властивостей і взаємозв’язків об’єктів (предметів, процесів і явищ) люди проводять різноманітні дослідження. Результати цих досліджень допомагають визначити їх покращити характеристики реальних предметів і процесів, краще зрозуміти сутність явищ та пристосуватись до них або керувати ними, конструювати нові та модернізувати старі об’єкти. Моделювання допомагає людині приймати обґрунтовані рішення та передбачати наслідки своєї діяльності. Поняття комп'ютерного моделювання передбачає використання в цьому процесі комп’ютера як потужного сучасного засобу опрацювання інформації. Завдяки комп’ютеру істотно розширено межі застосування моделювання, а також забезпечено всебічний аналіз отриманих результатів.

У своїй діяльності людина дуже часто використовує моделі, тобто створює образ того об’єкта, явища або процесу, з яким їй доведеться працювати.

Початковий об'єкт — прототип або оригінал

Спрощений об'єкт — модель

Модель (від лат. modulus — міра, зразок, норма) — це певний новий спрощений об'єкт, який відображає суттєві особливості реального об’єкта, процесу або явища.

Аналіз моделі і спостереження за нею дозволяють пізнати суть реально існуючого, більш складного об'єкта, процесу або явища. Початковий об’єкт прийнято називати прототипам або оригіналом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.