Інформатика 7 клас - Казанцева О.П. - Богдан 2015 рік

Розділ 2 Моделювання

§ 4. Поняття моделі та предметної галузі

4.4. ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

1. Модель відображає лише настану властивостей, відношень та особливостей поведінки об’єкта- оригіналу. Наприклад, модель автомобіля не має двигуна, муляж яблука не відтворюй смакових якостей.

Рис. 2.8. Модель підйомного крана не має двигуна, корпус виготовлений з іншого матеріалу, має менші розміри і потужність, але подібний зовнішній вигляд, може піднімати вантаж і рухатись не гусеницях

2. До одного об’єкта можна створювати різні модель Наприклад, паперовий літачок, пластмасова іграшка, що відтворює лише форму літака, зменшена модель літака, яка відтворює не тільки форму, а й функцію літати.

- Дізнатися більше про тривимірне моделювання ви зможете на диску.

Чим більше ознак об’єкта відображує модель, тіш повнішою вона є. Створюючи модель, людина намагається найбільш повно відобразити лише ті ознаки об’єктів, що є важливими та суттєвими для досягнення поставленої мети. Якщо, наприклад, модель пароплава створюють для колекції, то суттєвими є його зовнішні ознаки, а не можливість плавати. Створюючи паперовий кораблик, який діти будуть лапу скати у струмку, важливо, щоб він міг плавати.

Від мети моделювання залежать вимоги до моделі, тобто які саме ознаки об’єкта-оригіналу вона має відображати.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити