Інформатика 7 клас - Казанцева О.П. - Богдан 2015 рік

Розділ 4 Табличний процесор

§ 16. Використання вбудованих функцій

16.1. ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Ознайомимося ще з одним інструментом електронних таблиць, що дозволяє прискорити виконання обчислень, а саме із вбудованими функціями.

Функція — це заздалегідь визначена формула, згідно з якою виконуються обчислення за заданими величинами у вказаному порядку.

Наприклад, у таблиці наведено обсяги файлів деякої папки (рис. 4.37). У клітинці 12 потрібно знайти загальну ємність папки.

Рис. 4.37

Якщо згадати відомі вам способи обчислень, звісно можна було б до клітинки 12 записати формулу:

= 125+15+3+17+38+14+101.

Однак цей спосіб не є раціональним, оскільки при зміні якогось числового значення результат формули не зміниться. Другий відомий вам спосіб подання формул — з використанням адрес клітинок:

=B2+C2+D2+E2+F2+G2+H2.

Запис формули цим способом дійсно забезпечить переобчислення формули в разі зміни якогось числового значення. Проте у випадку, коли необхідно виконати додавання великої кількості значень, цей спосіб також не є раціональним, оскільки введення формул займе багато часу.

Розробники середовища Excel подбали про швидке виконання обчислень і додати до середовища понад сотню вбудованих функцій, що автоматизують різноманітні обчислення.

Отже, для швидкого обчислення суми у пропонованому прикладі необхідно спочатку виділити клітинку 12 та обрати інструмент  (Сума). У цьому випадку програма самостійно визначить суміжний з обраною клітинкою діапазон клітинок, які треба додати (рис. 4.38), і сформує в клітинці 12 формулу із вбудованою функцією =SUM(B2:H2).

Рис. 4.38

Щоб підтвердити застосування саме цієї формули, треба натиснути клавішу Enter. У результаті в рядку формул буде відображено формулу, а в клітинці 12 — результат обчислення (рис. 4.39).

Рис. 4.39

Як бачимо, для використання вбудованої функції в даному випадку користувачу зовсім не обов’язково знати, як саме вона записується.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.