Інформатика 7 клас - Казанцева О.П. - Богдан 2015 рік

Розділ 4 Табличний процесор

§ 16. Використання вбудованих функцій

16.1. ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЇ

Ознайомимося ще з одним інструментом електронних таблиць, що дозволяє прискорити виконання обчислень, а саме із вбудованими функціями.

Функція — це заздалегідь визначена формула, згідно з якою виконуються обчислення за заданими величинами у вказаному порядку.

Наприклад, у таблиці наведено обсяги файлів деякої папки (рис. 4.37). У клітинці 12 потрібно знайти загальну ємність папки.

Рис. 4.37

Якщо згадати відомі вам способи обчислень, звісно можна було б до клітинки 12 записати формулу:

= 125+15+3+17+38+14+101.

Однак цей спосіб не є раціональним, оскільки при зміні якогось числового значення результат формули не зміниться. Другий відомий вам спосіб подання формул — з використанням адрес клітинок:

=B2+C2+D2+E2+F2+G2+H2.

Запис формули цим способом дійсно забезпечить переобчислення формули в разі зміни якогось числового значення. Проте у випадку, коли необхідно виконати додавання великої кількості значень, цей спосіб також не є раціональним, оскільки введення формул займе багато часу.

Розробники середовища Excel подбали про швидке виконання обчислень і додати до середовища понад сотню вбудованих функцій, що автоматизують різноманітні обчислення.

Отже, для швидкого обчислення суми у пропонованому прикладі необхідно спочатку виділити клітинку 12 та обрати інструмент (Сума). У цьому випадку програма самостійно визначить суміжний з обраною клітинкою діапазон клітинок, які треба додати (рис. 4.38), і сформує в клітинці 12 формулу із вбудованою функцією =SUM(B2:H2).

Рис. 4.38

Щоб підтвердити застосування саме цієї формули, треба натиснути клавішу Enter. У результаті в рядку формул буде відображено формулу, а в клітинці 12 — результат обчислення (рис. 4.39).

Рис. 4.39

Як бачимо, для використання вбудованої функції в даному випадку користувачу зовсім не обов’язково знати, як саме вона записується.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити