Математика 4 клас - Заїка А. - Підручники і посібники 2015 рік

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 3 КЛАС

ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

96. Поясни за рисунком.

1)

2 ∙ 11 = 11 ∙ 2

a b = b a

2)

3 2 4 = 3 (2 4)

(a b) c = a (b c)

3)

(6 + 3) ∙ 2 = 6 ∙ 2 + 3 ∙ 2

(a + b) ∙ c = ac + bc

97. Спрости обчислення.

а) 24 ∙ 5 ∙ 2                   3 ∙ 25 ∙ 4           25 ∙ 7 ∙ 4            20 ∙ 8 ∙ 5

б) 359 + 200 + 170 + 241                   45 ∙ 3 + 24 ∙ 5 + 55 ∙ 3

2 ∙ 4 ∙ 25 ∙ 3                                          674 + 30 ∙ 5 + 150

98.  Поясни й обчисли.

35 ∙ 7 = (30 + 5) ∙ 7   48 ∙ 9 = (50 - 2) ∙ 9   48 ∙ 9 = 48 ∙ (10 - 1)

305 ∙ 6 = (300 + 5) ∙ 6 197 ∙              4 = (200 - 3) ∙ 4     35     ∙      11 = 35 ∙ (10 + 1)

99. 

207 ∙ 4                       302 ∙ 3                 109 ∙ 7                  404 ∙ 2

99 ∙ 5                         98 ∙ 7                  97 ∙ 9                   95 ∙ 5

134 ∙ 9                       142 ∙ 5                249 ∙ 4                  199 ∙ 5

100. У шкільному саду 15 дітей зібрали по 10 кг яблук, по 4 кг слив та по 5 кг груш кожен. Скільки кілограмів фруктів зібрали діти в саду?

101. Склади й розв’яжи задачу за виразом 12 ∙ 4 + 15 ∙ 4 + 9 ∙ 4.

102. У 16-поверховому будинку 9 під’їздів. На кожному поверсі одного під’їзду по 4 квартири. Скільки всього квартир у будинку? Одна третя всіх квартир — трикімнатні, одна шоста — однокімнатні, решта — двокімнатні. Скільки двокімнатних квартир у цьому будинку?

103. Обабіч головної вулиці села розташовано по 15 будинків. У кожному з них живуть по 4 людини. Одна четверта усіх людей — школярі, одна восьма — дошкільнята, решта — дорослі. Скільки дорослих людей живе на цій вулиці?

104. Обчисли зручним способом.

54 ∙ 9 + 46 ∙ 9               54 ∙ 9 - 46 ∙ 9         8 ∙ 87 + 8 ∙ 13

27 ∙ 5 + 23 ∙ 5               27 ∙ 5 - 23 ∙ 5         72 ∙ 10 - 72 ∙ 9

330 ∙ 3 - 3 ∙ 330            137 ∙ 11 ∙ 0 : 54      1 ∙ 2 ∙ 3 ∙ 4 ∙ 5 ∙ 6 ∙ 7 ∙ 0

105. Склади задачу, подібну до задачі № 102 або № 103, про свій будинок чи вулицю.

106. Моя шкільна форма коштує  грн, шкільний ранець —  грн. Що дорожче і на скільки? Яка вартість твоїх форми і ранця? Дізнайся в батьків числові дані. Бережи одяг!



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити