Математика 4 клас - Заїка А. - Підручники і посібники 2015 рік

ЗАСТОСУВАННЯ НУМЕРАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДІЙ

ДІЇ НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ. ДО ВИКОНАННЯ ДІЙ

441. Запиши такі числа:

вісімдесят тисяч;                 сто сорок тисяч;

двісті п’ять тисяч;                тридцять тисяч тридцять;

шістсот тисяч триста;       шістсот тисяч;

сімсот сімдесят сім тисяч сімдесят сім.

Поясни, що означають нулі в записі чисел.

Запиши три останніх числа у вигляді суми одиниць класів.

442. Запиши суму розрядних доданків одним числом.

70 000 + 3 000 + 800 + 20 + 5                        20 000 + 400 + 6

600 000 + 10 000 + 6 000 + 60 + 8                    30 000 + 50 + 3

400 000 + 30 000 + 100 + 10 + 4                     80 000 + 800 + 8

443. Назви й запиши числа, які розташовані в натуральному ряді між числами:

2 980 і 2 100                  30 520 і 30 525          415 997 і 416 002

5 596 і 5 604                  42 389 і 42 393          8 997 і 9 000

444.

80 000 + 320                   70 338 - 338            200 000 ∙ 3

8 000 + 137                   70 338 - 70 000         100 000 ∙ 8

51 000 + 951                  70 338 - 70 338         600 000 : 2

445. Підкресли в числах одиниці першого класу однією рискою, одиниці другого класу — двома. Обчисли з поясненням.

76 249 - 249                  84 311 - 84 000          324 432 - 324 000

446. До продовольчого магазину привезли 720 пляшок мінеральної води, по 8 пляшок в упаковці, і у 2 рази менше пляшок томатного соку, по 9 пляшок в упаковці. Скільки всього упаковок води і соку привезли до магазину?

447. Склади і розв’яжи задачу за таблицею.

Місткість бідона

Кількість бідонів

Загальна місткість

9 л

?

810 л

?

?, на 9 менше

стільки само

Склади обернені задачі, записуючи їх у таблиці.

448. Випиши числові нерівності. Визнач, які з них істинні, а які — ні.

10 ∙ 10 ∙ 10 < 100 ∙ 100                  30 050 - 50 < 20 000 + 10 000

743 + 159 > 1 000 - 97                   2 700 + 1 300 = 4 000

449. Напиши пропущені доданки.

450. Для шкільної їдальні купили персиків, по 15 грн за 1 кг, і 20 кг яблук, ціна яких на 9 грн менша від ціни персиків. Скільки кілограмів персиків куплено, якщо вартість яблук і персиків однакова?



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити