Підручник Геометрія 9 клас - Г П. Бевз - Освіта 2017 рік

Розділ 5 Геометричні перетворення

Геометричні перетворення — один із найважливіших розділів сучасної геометрії. У геометрії вони відіграють приблизно таку саму роль, як функції в алгебрі. На основі геометричних перетворень доводять складні твердження з різних розділів математики та розв’язують задачі, які іншими методами розв’язати надто важко чи зовсім неможливо.

Геометричні перетворення використовують не тільки геометри, а й фахівці інших галузей: архітектори, конструктори, майстри прикладного мистецтва.

image3

Для чого вивчати геометричні перетворення?

Геометрія допомагає краще вивчати довкілля, досліджувати не тільки стани (різні види фігур, їх розміри і форми), а й процеси. Для цього найбільше підходять геометричні перетворення.

Хто має справу з геометричними перетвореннями? Насамперед науковці, інженери, архітектори, конструктори, митці та інші.

image4

Геометричні перетворення — значна частина особливої мови, якою спілкуються творці задумів з робітниками, інженерами. Перш ніж створити який-небудь механізм, конструктори створюють креслення.

image5

Фізики, механіки, інженери й інші фахівці мають справу з подібними, симетричними відносно осі чи точки фігурами. Навіть ювеліри, художники і вишивальниці мають справу з геометричними перетвореннями.

image6

image7

Геометричні перетворення ви використовуєте для побудови графіків і дослідження властивостей функцій, для вивчення різних процесів у фізиці і валентних зв’язків у хімії, для характеристики живих організмів у біології, для оздоблення та конструювання одягу тощо.

Важливу роль геометричні перетворення відіграють у комп’ютерах. Повертання малюнків на різні кути, паралельні перенесення їх — усе це рухи. Збільшення чи зменшення малюнків і шрифтів — приклади перетворень подібності.

image8

А де ще використовують геометричні перетворення? Наведіть свої приклади.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити