Підручник Геометрія 9 клас - Г П. Бевз - Освіта 2017 рік

Розділ 5 Геометричні перетворення

Самостійна робота 5

Варіант 1

1°. Побудуйте довільний трикутник АВС і виконайте його паралельне перенесення так, щоб вершина А відобразилась на С.

2°. Побудуйте квадрат АВСD за його стороною АВ = 4 см і поверніть його на 60° навколо середини сторони АВ проти годинникової стрілки.

3•. Паралелограми АВСD і АВ1СD1 симетричні відносно прямої АС. Доведіть, що відрізки ВD1 і В1D рівні і паралельні.

Варіант 2

1°. Побудуйте довільний паралелограм АВСD і виконайте його паралельне перенесення так, щоб вершина А відобразилась на С.

2°. Побудуйте ромб КРМТ за стороною КР = 3 см і кутом К = 45° та поверніть його на 60° навколо середини сторони КР за годинниковою стрілкою.

3•. Прямокутники АВСD і А1ВС1D1 симетричні відносно вершини В. Доведіть, що відрізки АС1 та А1С рівні і паралельні.

Варіант 3

1°. Побудуйте довільний прямокутник АВСD і виконайте його паралельне перенесення так, щоб вершина А відобразилась на середину ВС.

2°. Побудуйте прямокутний трикутник з катетами 3 см і 4 см та поверніть його на 45° навколо середини гіпотенузи проти годинникової стрілки.

3• Чотирикутники АВСD і А1В1СD симетричні відносно прямої СD. Доведіть, що відрізки АА1 і ВВ1 паралельні.

Варіант

1°. Побудуйте довільний паралелограм КРМТ і виконайте його паралельне перенесення так, щоб вершина Т відобразилась на середину РМ.

2°. Побудуйте прямокутник АВСD, у якого АВ = 3 см, ВС = 4 см, і поверніть його на 60° навколо середини О діагоналі АС за годинниковою стрілкою.

3•. Ромби АВСD і А1В1СD1 симетричні відносно вершини С. Доведіть, що відрізки АВ1 і А1В рівні і паралельні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.