Підручник Геометрія 9 клас - Г П. Бевз - Освіта 2017 рік

Додатки

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ 3 Знайома і незнайома тригонометрія

Клас поділяється на три групи: «історики», «математики», «практики». Кожен учень може взяти участь у роботі однієї або двох проектних груп. Учні формуються у групи і працюють індивідуально чи в парах над однією із запропонованих тем.

1. «Історики» досліджують виникнення тригонометрії та її розвиток в окремі періоди:

• зародження тригонометрії у Стародавній Греції;

• розвиток вчення про тригонометричні величини в країнах Сходу;

• розвиток тригонометрії в Європі.

Птолемей

Абуль-Вафа

Регiмонтан

Результати роботи над проектом учні з групи «Історики» оформляють у вигляді стіннівок і групового портфоліо з комп’ютерною презентацією.

2. «Математики» опановують додатковий теоретичний матеріал, що стосується геометрії. Це, наприклад, можуть бути такі питання:

• періодичні процеси і тригонометричні функції;

• графіки тригонометричних функцій;

• теореми додавання та формули кратних кутів.

Результати роботи над проектом учні з групи «Математики» оформляють у вигляді індивідуального портфоліо.

3. «Практики» досліджують, де і як використовуються відомості з тригонометрії.

Тригонометрія виникла як засіб для вимірювання відстаней і розмірів тіл. Тому найчастіше використовували її в астрономії, географії і мореплавстві. Спершу користувались примітивними вимірювальними інструментами: відстані міряли мотузками, кути — астролябіями, екерами, екліметрами. Згодом інструментарій удосконалювали і теорію збагачували, ввели поняття тригонометричних функцій.

Пізніше виявили, що тригонометричні функції чудово описують гармонічні коливання та різні періодичні процеси, тому особливо часто стали використовувати їх у фізиці — особливо там, де відбувається перехід кругових рухів у лінійні і навпаки (різні види кривошипів). Тепер тригонометрію використовують в астрономії, геодезії, маркшейдерії, фізиці, кристалографії, хімії та інших науках, у яких розглядаються лінійні розміри і кути, а також у науках, які вивчають періодичні процеси.

Результати роботи над проектом учні з групи «Практики» оформляють у вигляді презентації.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.