Підручник Українська мова 10 клас (профільний рівень) - А. А. Ворон - Освіта 2018

ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ

Музика Михайла Вербицького

Слова Павла Чубинського

Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Дорогі друзі!

Ваша головна мета — стати всебічно розвиненою особистістю, яка прагне до самовдосконалення, готова до свідомого життєвого вибору, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

Підручник допоможе вам в опануванні мистецтва говорити, нагадає вивчене з різних розділів мовознавчої науки, навчить аналізувати текст.

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ ПІДРУЧНИКОМ?

• Щоб пригадати раніше вивчене й полегшити сприйняття нового матеріалу, зверніть увагу на запитання-проблему на початку параграфа та виконайте вправу-дослідження.

• Основні правила треба запам’ятовувати, а правила в рубриці «Зауважте!» допоможуть з’ясувати складні моменти у вивченні теми.

Вправи дібрано таким чином, щоб ви мали змогу сформувати власне розуміння мовних явищ («Ваш коментар»).

• Наприкінці параграфа знайдете висновок — стисло викладену відповідь на проблемне запитання («Ваш конспект»).

Для небайдужих до власного мовлення — рубрика «Як парость виноградної лози, плекайте мову», матеріали якої навчать уникати помилок у слововживанні.

Для розвитку комунікативних компетенцій у підручнику є рубрика «Культура спілкування», уроки розвитку мовлення, вправи для складання діалогів.

• Контрольні запитання і завдання

після кожного розділу зорієнтують у тому, що ви повинні знати і вміти. Перевірити рівень своїх знань ви зможете, виконавши тестові завдання та написавши аудіодиктанти, уміщені під QR-кодами.

• Наприкінці підручника вміщено тлумачний словничок, а також зразки мовних розборів під QR-кодом.

Вивчення мови — цікава гра: вправи з ключами («Хто швидше?») дадуть змогу перевірити, чи правильно виконане завдання, мовні задачі сприятимуть розвитку логічного мислення, а завдання для роботи в парах і групах навчать конструктивної співпраці.

Майже всі вправи, залежно від характеру й мети завдання, об’єднано за рубриками. Іх не випадково взято в лапки, адже назви цих рубрик — висловлювання відомих людей. Радимо вам з’ясувати, кому належать ці слова.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити