Підручник Українська мова 10 клас (рівень стандарту) - Н.Б. Голуб - Педагогічна думка 2018

Дорогі друзі!

От ви й завершили системне вивчення всіх розділів шкільного курсу української мови. Здобуті впродовж попередніх років знання, набуті вміння й навички мають стати підґрунтям для формування рис компетентної національномовної особистості, цікавого й бажаного співрозмовника. Загальновідомо, що нині немає жодної суспільної сфери, яка не потребує ефективних комунікаторів.

Сьогодні ви - на порозі самовизначення, проектування свого майбутнього й здійснення важливого життєвого вибору. Куди б ви не спрямували свої наміри, допомогти реалізувати їх спроможна українська мова й ваше мовлення. Не применшуйте ролі цього предмета у вашому житті.

Чинна програма виводить вас на вищий рівень здобування мовної освіти й передбачає формування ціннісного ставлення до мови свого народу, формування мовного чуття й мовного смаку, внутрішньої потреби виявляти свою причетність до України засобами мови, її культурних і духовних надбань, потреби вдосконалювати власну культуру мовлення, культуру спілкування й готовність кожного з вас до розв’язання будь-яких життєвих проблем.

Результати наукових досліджень свідчать про те, що сучасний ринок праці потребує фахівців із такими особистісними характеристиками: відповідальність, активність, ініціативність, інноваційність, комунікабельність, цілеспрямованість і вміння працювати в команді.

Наш підручник допомагатиме вам у цьому. Звертаємо вашу увагу на особливості цієї навчальної книжки. У структурі уроку передбачено такі важливі компоненти, як ціле-визначення й рефлексію.

За словами В. Гумбольдта, воістину серйозне спрямування до будь-якої цілі - це половина успіху в досягненні її. Поставити перед собою ціль, обрати шляхи досягнення її - це вже десять кроків зі ста, адже ви підсвідомо програмуєте себе на успіх. Починайте з елементарного: плануйте свій день, визначайте ціль у межах уроку, тижня, місяця - й неодмінно досягнете її. Пам’ятайте: або ви плануєте своє життя, або інші це зроблять за вас.

Згодом ви зрозумієте, що мав на увазі психолог С. Рубінштейн, зазначаючи: «Особистість тоді більша, коли більші перед собою ставить цілі».

Радимо вам започаткувати «Журнал досягнень». Не лінуйтеся й записуйте в нього навіть найменші свої перемоги й результати, і ви відчуєте, як він надалі стимулюватиме вас досягати більшого.

Підручник реалізує ваше право на вибір методів навчання, завдань на закріплення, текстів, із якими вам цікаво працювати у процесі засвоєння, домашніх завдань.

Рубрика «Слово дня» сприятиме збагаченню активного словника несправедливо відсунутими на периферію українськими словами, «Екологія слова» - відточуватиме мовну майстерність, формуватиме мовне чуття. До «слів дня» радимо добирати епітети, синоніми, вибудовувати асоціативні ряди, складати діалоги. Окреслюйте стилістичні межі слів й активізуйте їх у своєму мовленні. Виділіть у «Журналі досягнень» рубрику «Мій активний словник» і щоразу записуйте до нього нові слова й нормативні сполуки. Це збагатить вас, розширить світ довкола і зробить його яскравішим і змістовнішим, а вас - цікавими й успішними мовцями.

У додатках ми передбачили для вас стартову програму самореалізації. У ній ви прочитаєте про важливість ціле-визначення, суть і дієвість рефлексії. Алгоритм рефлексії на кожен урок визначайте самі, обираючи з переліку пунктів найактуальніші для вас у цю мить. Схеми для самореалізації радимо перенести в «Журнал досягнень», вони виконуватимуть роль покажчика, зразка.

Тлумачний словник не містить усіх незнайомих вам слів, адже ви маєте відточувати вміння самостійного пошуку інформації.

«У кожному з вас спить велетень. І коли він прокидається, починають відбуватися дива», - говорив Гете. Вірте в себе, будьте наполегливими й цілеспрямованими!

Щиро зичимо вам успіхів!

АвториPersonalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити